با رقبای والنسیا در لیگ قهرمانان اروپا بیشتر آشنا شویم

نویسنده:
با رقبای والنسیا در لیگ قهرمانان اروپا بیشتر آشنا شویم

والنسیا در لیگ قهرمانان اروپا با تیم های چلسی، آژاکس و لیل هم گروه شد.

پس از انجام قرعه کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، والنسیا که در سید سوم قرار داشت، در گروه هشتم با نمایندگان انگلیس، هلند و فرانسه هم گروه شد. در این مطلب به وضعیت کلی این سه تیم و تقویم بازی های والنسیا اشاره می کنیم:

چلسی (انگلیس): قهرمان فصل گذشته ی لیگ اروپا و تیم سوم لیگ انگلیس با سرمربی جدید خود یعنی فرانک لمپارد پای به لیگ قهرمانان می گذارد. قرارداد قرضی متئو کواچیچ از رئال مادرید دائمی شد و کریستین پولیسیچ از بروسیا دورتموند به این تیم محلق گردید. در آن سو دیوید لوئیز مدافع برزیلی این تیم به آرسنال و ادن آزار به رئال مادرید پیوست. پایان قراردادهای قرضی و بازگشت تیمو باکایوکو، لوکاس پیازون و میچی باتشوایی از دیگر نکات کادر بازیکنان کنونی چلسی است. در مجموع چلسی در بازار نقل و انتقالات این فصل به دلیل محرومیت، فعالیت چندانی نداشت. چلسی و والنسیا در تاریخ 6 بار با یکدیگر بازی کرده اند که حاصل آن 3 شکست برای والنسیا بوده است. 3 دیدار دیگر با تساوی به پایان رسید.

آژاکس (هلند): شاگردان اریک تن هاگ که فصل گذشته همه را شگفت زده کردند و تا یک قدمی فینال لیگ قهرمانان به راه خود ادامه دادند، کار خود در لیگ قهرمانان اروپا را با تساوی بدون گل در خانه آپوئل قبرس آغاز کردند. آن ها موفق شدند در بازی برگشت در هلند با دو گل رقیب قبرسی را از پیش رو بردارند و راهی مرحله گروهی لیگ قهرمانان شوند. آژاکسی ها در این فصل هفت خرید داشتند که شاید مهم ترین آن ها کوئینسی پرومس از سویا و ادسون آلوارز از آمریکای مکزیک باشد. این تیم هلندی در مجموع مبلغی در حدود 60 میلیون یورو بازیکن به تیم خود تزریق کرد و بیش از 200 میلیون یورو بازیکن به تیم های دیگر واگذار کرد. ماتیس دلیخت (85 میلیون یورو- یوونتوس) ، فرنکی دی یونگ ( 75 میلیون یورو- بارسلونا)، کاسپر دولبرگ (20 میلیون یورو- نیس فرانسه) و ماکسیمیلیان ووبر (10 میلیون یورو- سویا) گران قیمت ترین فروش های این تیم بوده است. قهرمان فصل گذشته ی هلند هنوز از بازیکنانی مانند حکیم زیاش، دونی فن دبیک، نیکولاس تاگلیافیکو و آندره اونانا بهره می برد و امیدهای زیادی برای صعود از گروه خود دارد. والنسیا و آژاکس 2 بار هم با در دیدار های رسمی رو به رو شده اند که در هر دو بازی، دو تیم به تساوی 1-1 رضایت داده بودند. 

لیل (فرانسه): نایب قهرمان فصل گذشته ی لیگ فرانسه پس از 5 سال به لیگ قهرمانان اروپا راه یافت. آن ها در سال 2014 در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان اروپای فصل 2015-2014 به پورتو پرتغال بازی را واگذار کردند و به مرحله گروهی نرسیدند. لیل در این تابستان بیش از 80 میلیون یورو صرف خرید بازیکن کرده که گران قیمت ترین آن ها رناتو سانچز (20 میلیون یورو- بایرن مونیخ) و یوسف یازیجی (16 میلیون یورو- ترابزون اسپور ترکیه) بوده است. نیکلاس په په (80 میلیون یورو- آرسنال)، رافائل لئا (25 میلیون یورو- میلان) و تیاگو مندز (المپیک لیون- 22 میلیون یورو) گران قیمت ترین فروش های این باشگاه فرانسوی بوده است. لیل فرانسه و والنسیا تاکنون 4 بار در بازی های رسمی به مصاف هم رفتند که حاصل آن 3 پیروزی برای والنسیا بوده است. دیگر دیدار این دو تیم به تساوی رسید. 

زمان بازی های والنسیا در لیگ قهرمانان اروپا: 

سه شنبه 26 شهریور 1398 : چلسی- والنسیا  ورزشگاه استمفورد بریج لندن

چهارشنبه 10 مهر 1398: والنسیا- آژاکس    ورزشگاه مستایا والنسیا 

چهارشنبه 1 آبان 1398: لیل- والنسیا       ورزشگاه استید پیِر موروآ لیل

سه شنبه 14 آبان 1398: والنسیا- لیل       ورزشگاه مستایا والنسیا

چهارشنبه 6 آذر 1398: والنسیا- چلسی       ورزشگاه مستایا والنسیا

سه شنبه 19 آذر 1398: آژاکس- والنسیا     ورزشگاه یوهان کرایوف آرنا آمستردام

 

بازگشت
Recoba

ممنون محسن جان 

محسن

آقا دمت گرم

 

تو این بی خبری که فن پیج ها همه غیر فعال شدن کارت درسته...

احساس میکنم سن بچه های طرفدار والنسیا رفته بالا و انگیزه های جوانی کم شده و با وجود باشگاه های بزرگ و با توجه به افت باشگاه هم کمتر کسی از بچه های کوچیک تر طرفدار والنسیا بشه

ارسال دیدگاه