والنسیا،مانع صعود کوبان

نویسنده:
والنسیا،مانع صعود کوبان

والنسیا در هفته ی ششم مرحله گروهی لیگ اروپا در مستایا با نتیجه ی 1-1 در مقابل کوبان کراسنودار روسیه به تساوی رسید و با 13 امتیاز به عنوان تیم اول صعود کرد.

 

این بازی برای والنسیا جنبه ی تشریفاتی داشت و از 11 بازیکن ورودی،10بازیکن از بازیکنان اصلی یا نیمکت نشین تیم بودند و فقط خوزه گایا مدافع چپ والنسیا در این پست برای والنسیا انجام به وظیفه کرد.بعد از بازی میروسلاو جوکیچ سرمربی والنسیا از عملکرد گایا تمجید کرد.گایا 90 دقیقه برای والنسیا بازی کرد.گایا 18 ساله است و توانایی بازی به عنوان هافبک چپ را نیز دارد.

پاکو در دقیقه 67 یعنی یک دقیقه بعد از ورودش به میدان دروازه ی نماینده ی روسیه را باز کرد.این نتیجه تا دقایق پایانی پابرجا بود که در دقیقه 84 ملگارخو امیدهای کوبان را برای صعود زنده نگاه داشت،چرا که در آن سو هم سنت گالن در دقیقه 80 به سوانسی گل زده بود و اگر در دقایق پایانی کوبان می توانست یک بار دیگر دروازه ی والنسیا را بگشاید،به مرحله حذفی صعود می کرد اما آن ها در انجام این کار نا توان بودند.در دقیقه 90 ویکتور روئیز از بازی اخراج شد و طبیعتا بازی رفت دور یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا را از دست داد.

یاد آور می شود در آن سوی میدان،آنخل دیلبرت مدافع سابق والنسیا برای کوبان کراسنودار 90 دقیقه بازی کرد و بعد از مدت ها در ورزشگاه تیم سابقش به میدان رفت.

شاید بهتر بود در چنین بازی به جوانان بیشتری میدان داده می شد،کاری که بیشتر مربی های والنسیا در چند سال اخیر انجام داده بودند.ولی تیم اصلی جوکیچ نیاز به تمرین و کار زیاد دارد و به نظر می رسد جوکیچ هنوز به ایده آل ذهن خود در والنسیا نرسیده که در هر بازی از بازیکنان تیم اصلی مثل بانگا،پابون،کاستا،فوئگو،پریرا و دیگو آلوز استفاده می کند.

در دیگر بازی این گروه سنت گالن سوئیس با یک گل از سد سوانسی سیتی انگلیس عبور کرد ولی سوانسی سیتی با وجود شکست در دو بازی پایانی اش به عنوان تیم دوم پس از والنسیا به مرحله بعدی صعود کرد.

جدول نهایی:

والنسیا        13 امتیاز

سوانسی سیتی  8

کوبان کراسنودار 6

سنت گالن       6

بازی بعدی والنسیا روز یکشنبه در مقابل اتلتیکو مادرید خواهد بود.

والنسیا:

دیگو آلوز،خوآ پریرا،خوزه گایا،ویکتور روئیز،ریکاردو کاستا،خاوی فوئگو،اور بانگا،میشل،پابون ( فاغولی 81 )،فده ( پیاتی 75 )،هلدر پوستیگا (پاکو 66 )

 

بازگشت
ناصر

عشق است والنسیا و آتلتیکومادرید

قطب های سوم و چهام قهرمانی و افتخارات در اسپانیا

به امید روزهای قشنگتر برای این 2 باشگاه ریشه دار...

mehdi albelda

دمت گرم ناصر جان به خدا منم طرفدار آتلتیکو مادرید و والنسیا هستم .امیدوارم امسال آتلتیکو بتونه لالیگا رو فتح کنه و ما هم سهمیه لیگ قهرمانان رو کسب کنیم هر چند که جفتش خیلی سخته.خیلی هم خوب شد که کوبان کراسنودار حذف شد از کشور روسیه متنفرم.

ارسال دیدگاه