یادداشت اختصاصی؛ ورو گونزالز تنها دلسوز خفاش ها

نویسنده:
یادداشت اختصاصی؛ ورو گونزالز تنها دلسوز خفاش ها

این روزها همه ی امیدها به تنها مرد دلسوز اسپانیایی محبوب باشگاه است تا شاید تاریخ باشگاه را خدشه دار نکند.

دیگر می توان گفت هواداران والنسیا فصل های پر تب تاب زیادی را با تیم محبوب خود عادت کرده اند که در این میان عوامل زیادی دست به دست هم داده تا باشگاه والنسیا با چنین فصولی مواجه شود، به مانند بازیکنانی بی کیفیت و بعضا مربیانی با واسطه برخی مدیران باشگاه موجب شده تا باشگاه والنسیا بیشتر برای لیم و دوستان جنبه اقتصادی پیدا کند. اما تنها مرد پرطرفدار نزد هواداران والنسیا وورو گونزالز اسپانیایی است، مردی که همه ی دوران خوب و بد باشگاه را گذرانده و با مدیران و مربیان بازیکنان بزرگی کار کرده است و به نوعی باشگاه والنسیا را مثل کف دست خود می شناسد. گونزالز اسپانیایی نه تنها چهره ی خاصی در مستایا نیست بلکه در فوتبال اسپانیا چهره ی شاخصی به واسطه "بی حاشیه بودن" است. همین بی حاشیه ماندن وروو باعث شده که او محبوب و از همه مهمتر سالهای سال در باشگاه با رفت آمد های زیاد جایگاه خود را روی نیمکت باشگاه والنسیا حتی با وجود مدیران نه چندان فوتبالی باشگاه حفظ و تثبیت کند.

بعد از جدا شدن چزاره پراندلی ایتالیایی بار دیگر این مربی هدایت تیم را پذیرا شد تا باشگاه را از وضعیت بحرانی تیم نجات دهد. گونزالز مردی بی منت و از همه مهمتر دلسوز باشگاه است چرا که هروقت باشگاه در وضعیت بدی قرار گرفته این وروو بوده که تیم را هرجور بوده نگه داشته است. وروو به خوبی نشان داده که هروقت سرمربی تیم شده بازی های خوبی را به جای می گذارد از قضا که باشگاه والنسیا با تیم جوان خود بازی می کند شاید هیچکسی مثل وروو این تیم جوانان والنسیا را نشاسد مربی که سالها در پایه های باشگاه مربی گری کرده و ستارگان بزرگی را به فوتبال دنیا معرفی کرده است و درست درآخرین مقطع مربیگری خود که قبل از ورود گری نویل به باشگاه بود در بازی با بارسلونا سانتی مینا را رو کرد، مینایی که با گل زیبایی که به بارسلونا زد شاید به واسطه اعتماد وروو خود را پیدا کرد.

مربی اسپانیایی به خوبی می داند چه موانعی سر راه باشگاه قرار گرفته از جمله اینکه بازیکنان مورد علاقه ی باشگاه با واسطه گری جورج مندز و لیم تعیین می شوند. هر مربی که به باشگاه والنسیا آمده بدون استثنا یکی از دلایل جداییش را مدیران باشگاه را عامل می داند. شاید بهتر باشد بگوییم تصمیمات خفاش‌ها را ایجنت معروف و دوست نزدیک پیتر لیم اتخاذ می‌کند؛ خورخه مندس، دلال معروف دنیای فوتبال بدون داشتن پست رسمی در باشگاه یکی از ارکان والنسیا به حساب می‌‌آید.

چرازه پراندلی ایتالیایی که آخرین مرد رانده شد خفاش ها بود انتقاد تندی از مدیران باشگاه کرد او مدیران باشگاه را "بی هویت " خواند.

پراندلی در این باره می گوید:

بدون شناخت از مدیریت والنسیا و با فرض بین المللی بودن آنها وارد این عرصه شدم اما اشتباه کردم. آنها فقط به فکر بازگشت سرمایه و سود آور بودن فوتبال هستند و به ارزش‌های فوتبال فکر نمی‌کنند.

از صحبت های پراندلی که می گوید "مدیران باشگاه به فکر سود سرمایه هستند" به خوبی می توان این را بیان کرد که مدیران باشگاه، جنبه های اقتصادی باشگاه را مقدم تر از هرچیز دیگری می دانند و این بدان معناست که واقعا چیزی که پراندلی از نقل "بی هویت بودن" کرد درست است.

آنیل مورتی یکی از مدیران والنسیا در جواب پراندلی می گوید:

پراندلی در والنسیا همچون سایر‌مربی‌ها تسلیم شده بود و به دنبال یک بهانه بود تا برود. پس از کسب تنها ۶ امتیاز در سه ماه، نیازی به بهانه جویی نیست. وی گفته بود ۵ بازیکن را مد نظر دارد اما نام آنها را نگفت. او یک مهاجم، دو هافبک، یک مدافع چپ و یک مدافع میانی مدنظر داشت اما ما تنها از عهده مخارج بعضی از آنها بر می‌آمدیم!

در این که کدام راست یا کذب می گوید باید به عهده هواداران گذاشت اما از این جمله ی مدیران والنسیا که بیان کرده اند "پول برخی بازیکنان را نداشتیم" به مفهوم روشنی دست پیدا می کنیم که اگر باشگاه هزینه برخی از بازیکنان را ندارد پس چرا طی تابستان این همه بازیکنان ارزشمند تیم را با مبالغ هنگفت یکی پس از دیگری فروخت و یا از همه مهمتر چطور لیمی که یک باشگاه در فوتبال اروپا غیر از باشگاه والنسیا دارد و یا حتی برخی از منابع حقوقیاتی کریستیانو رونالدو را برعهده دارد نمی تواند مخارج باشگاه را تامین و تدبین کند؟!

اما مهتر از همه بزرگترین خطری را که وروو گونزالز و هواداران این تیم را تهدید می کند لغزش و به دنبال آن اخراج مرد بی حاشیه ی باشگاه است. هواداران والنسیا اصلا دوست ندارند سناریویی که برای پاکو آیستاران از سوی مدیران باشگاه به وجود آمد تکرار شود. آیستارانی که بعد از اخراج خود از باشگاه تصمیم مبنی بر برکناری اش را "ناعادلانه" خواند.

وروو به خوبی باشگاه را می شناسد وی می گوید:

در فوتبال خیانت زیادی وجود دارد و این چیزی نیست که ما بتوانیم آن را کنترل کنیم. مسئله این است که امور را باید اصلاح کنیم.

با همه ی این موانع زیادی که سر راه وروو قرار گرفته اما بازهم هواداران باشگاه والنسیا امیدشان را از دست نداده آنها امیدوارند مردی که سالیان سال در کنار پوستر های تیمی باشگاه روی دیوار خود حک شده خوشحالی را به کام آنها بیاورند بازیکنانی که با وروو عکس انداختند یا بازنشسته شده یا باشگاه را ترک کرده اما با همه ی اینها فقط یک نفر باقی مانده، بله ورو گوانزالز.

بازگشت
مجید

ورو عالیه ولی تا لیم عوض نشه مشکل تیم حل نمیشه 

خداکنه والنسیاییهای قدیمی و دلسوز جمع بشن و واسه آینده باشگاه اقدام کنن 

درضمن تبریک بابت برد مقابل رئال دوتا خرید جدیدمون ترکوندن

بابک مهردادیان

یک والنسیایی دلسوز. مطمئنم که نمیزاره والنسیا به دسته پایین تر سقوط کنه. ای کاش شر لیم و مندز کنده میشد تا امثال اون و کمپس بزرگ و ... بتونن تیم رو به روزهای خوبش برگردونن. 

فرشاد فرخی

متن بسیار قوی ای بود.....واقعا وورو چون والنسیایی بوده دلسوز تیمه.

 

 

از رفتار پراندلی بدم اومد شبیه کیروش رفتار کرد منتها شوخی نبود حرفش و رفت سریع

 

واقعا ایکاش خود وورو اینقد متواضع نبود و بعد همون ایستران خودش پای تیم وای میستاد الان خیلی بهتر میشد.تیم ما کاملا عوض شده امسال و نیاز به هماهنگی و زمان داشت.الان به نسبت داریم بهتر میشیم و فصل بعد صد درصد به روزای اوج برمیگدریم ایشالله

ارسال دیدگاه