تثبیت صدر نشینی

نویسنده:
تثبیت صدر نشینی

والنسیا با پیروزی یک صفر مقابل سوانسی سیتی انگلیس جایگاه خود را در صدر جدول لیگ اروپا تثبیت کرد و بازی پایانی اش مقابل کوبان روسیه در مستایا کاملا تشریفاتی شد.

 

والنسیا که در لیگ اروپا فقط در بازی ابتدایی مقابل همین سوانسی سیتی در اسپانیا شکست خورده بود و در بازی های بعد پیروز شده بود و صعودش به مرحله بعد را قطعی کرده بود،در بازی پنجم خود در مقابل سوانسی 8 امتیازی به مصاف حریف انگلیسی خود رفت و در پایان موفق شد با تک گل دانیل پارخو روی ضربه ی برگشتی خوان برنات به برتری برسد.

متیو و رومئو جز بازیکنانی بودند که در این بازی عملکرد بسیار خوبی داشتند.در این بازی جوناس به عنوان مهاجم اول جلو تر از کانالس بازی می کرد ولی موفق به گلزنی نشد.زوج رومئو و پارخو هم به نظر اکثریت را راضی نگاه داشته.گواردادو به عنوان مدافع چپ و برنات به عنوان هافبک چپ انجام وظیفه کردند.

اوریول رومئو که از نظر خیلی از افراد،بهترین بازیکن میدان بود چنین آماری داشت:

پاس های سالم: 91 %

پیروزی در نبردهای تن به تن(هوایی): 8

استوپ توپ: 81

پاس های کلیدی: 1

تکل ها : 5

دفع توپ : 6

این آمار نشان دهنده ی آمادگی این هافبک است و امید است که جوکیچ در بازی های لیگ هم از او استفاده ی بیشتری داشته باشد.

با وجود ضعف والنسیا در لالیگا،شاگردان جوکیچ در لیگ اروپا خیلی خوب کار کردند و به جز بازی اول که می توان آن را با شرایط نا مساعد تیم و ناهماهنگی توجیه کرد،در باقی بازی ها عملکرد قابل قبولی داشته اند و به راحتی به مرحله حذفی لیگ اروپا صعود کردند.هرچند این گروه را نمی توان محکی جدی برای والنسیا دانست چرا که در مراحل بعدی رقبای بسیار سرسخت تری به والنسیا برخورد خواهند کرد اما این بازی های نچندان سنگین می تواند به هماهنگ شدن و روی غلتک افتادن احتمالی تیم کمک کنند.

میروسلاو جوکیچ سرمربی والنسیا پس از بازی گفت:من برای بازیکنان خوشحالم که در گروه اول شدند،برای پیروزی که به ما آرامش خاطر داد و برای گل نخوردن در یک بازی خوب.درست است که ما در لیگ آنچه میخواهیم نیستیم ولی در لیگ اروپا چرا.

والنسیا با این پیروزی 12 امتیازه شد و بالاتر از سوانسی 8 امتیازه،کوبان 5 امتیازه و سنت گالن 3 امتیازه در صدر جدول ایستاد.تکلیف تیم دوم این گروه هنوز مشخص نیست و بازی پایانی والنسیا-کوبان کراسنودار روسیه برای والنسیا اهمیت چندانی ندارد اما تیم روسی می تواند با پیروزی در این بازی و امید به این قضیه که سنت گالن از سد سوانسی عبور کند،به صعود امیدوار باشد.یاد آور می شود در دیگر بازی این گروه کوبان در روسیه با 4 گل سنت گالن را در هم کوبید.

والنسیا:

دیگو آلوز،پریرا،ویکتور روئیز،متیو،گواردادو،رومئو،پارخو،کانالس ( فوئگو 85 )،فاغولی ( پیاتی 68 )،برنات،جوناس ( پوستیگا 77)

 

بازگشت
mehdi albelda

عالی بود

ارسال دیدگاه