پراندلی، سوپرمنی از نوع زمینی!

نویسنده:
پراندلی، سوپرمنی از نوع زمینی!

چزاره پراندلی سرمربی ایتالیایی از ماه گذشته سرمربی والنسیا شده است. در این یادداشت نگاهی به این رخداد داریم.

مربی ایتالیایی جدید خفاش ها پس اینکه جانشین پاکو آیستاران مغضوب شد، طرفداران والنسیا را برای ادامه ی بهتر امیدوار کرد. انتخاب مربی خوش فکر ایتالیایی تصمیمی عجیب و در عین حال بحث برانگیزی بود، چرا که این مربی ایتالیایی به غیر از مربی گری در سطح اول سری آ ایتالیا سابقه درخشانی در سطح اول فوتبال اروپا در مقطع باشگاهی را در کارنامه ی خود ندارد، از این رو از بدو انتخاب پراندلی انتقادات شروع شد. اما در واقع چیزی که در ظاهر اتفاق افتاده چیز دیگری در آن نهفته است و آن چزاره پراندلی ایتالیایی است، مردی که خیلی خوب نشان داده از ته چاه می تواند خود را به لبه جوی آب برساند. بله در واقع چنین چیزی برای والنسیا بسیار حائز اهمیت است چرا که بعد از یک فصل پر حاشیه و تب تاب حالا وقت یک مربی کاربلد با تجربه بود که اوضاع بهم ریخته باشگاه والنسیا را سر و سامان ببخشد، مربی ای که سابقه درخشانی در چنین اتفاتی مشابهی را دارد. از نمونه ی بارز آن می توان به ایتالیای یورو 2012 پراندلی اشاره کرد، تیمی که اصلا قرار نبود در مسابقات حاضر شود و کمتر کسی در آن مقطع فکر فینالیست شدن آن ایتالیا را می کرد اما پراندلی به خوبی نشان داد که چقدر خوب می تواند خاک را به سنگ تبدیل کند؛ اینگونه شد که پراندلی از آن زمان لقب سوپرمن را به خود گرفت. حالا والنسیا هم دچار همین شرایط است اما آیا پراندلی می تواند دوباره والنسیای را به حداقل خواسته ی هواداران این تیم تبدیل کند؟

گایسکا مندیتا کاپیتان سابق باشگاه والنسیا در جواب این پرسش می گوید:

پراندلی مربی فوق العاده ای است و این قضیه را در تیم ها و انتخاب هایش نشان داده است. فکر می کنم اهمیت داشته باشد که به او فرصت دهیم تا کار کند و یاد بگیرد و نتایج خوبی را با صبر به دست بیاورد. وی ایتالیایی است و زمان می برد تا زبان اسپانیایی را مسلط شود.

در 4 بازی که پراندلی مربی والنسیا بود، نمایش های قابل قبولی از تیم خود نشان داد و امیدها را برای ادامه ی کار پر رنگ تر کرد اما آنچه که بیشتر از همه اهمیت دارد، داشتن ثبات تیمی در نتایج و کیفیت بازی ها است، چیزی که باشگاه والنسیا طی این سال های اخیر به خوبی فقدان آن را احساس کرده است.

گایسکا مندیتا بازیکن سابق والنسیا در این باره می گوید:

چهار سرمربی در دو فصل گذشته، برای به آرامش و ثبات رسیدن، خیلی زیاد است. پراندلی یکی از مربیانی است می تواند آن را به وجود بیاورد.

پراندلی این طور بیان می کند که " مربی گری در والنسیا سخترین شغل مربی گری در اسپانیاست. " پراندلی در باره ادامه وضعیت تیم خود در پاسخ به خبرنگاری اظهار داشت:

می دانم که باید بیشتر از این ها کار کنیم و این خوب است که تعادل داشته باشیم، من در حال حاضر به پیشرفت تیم و داشتن هویت تیمی می اندیشم.

با همه ی این ها به نظر می رسد انتخاب پراندلی بهترین گزینه برای باشگاه والنسیا است؛ چرا که این مربی صاحب سبک ایتالیایی با اندک داشته های خود بهترین بهره وری ها را می برد و حالا که تیم این فصل والنسیا به لحاظ مهره جوان تر شده مربی با تجربه ای فقط مثل پراندلی می تواند با چنین بازیکنانی کم نام نشانی به توقعات برسد.

کریستیانو لوکارلی مهاجم سابق باشگاه والنسیا در این باره نقل می کند:

پراندلی دانش زیادی دارد و فکر می کنم بتواند ثباتی طولانی در والنسیا داشته باشد. او می داند که از بازیکنان چگونه استفاده کند. والنسیا انتخاب درستی بود.

باید دید که در ادامه وضعیت باشگاه والنسیا با پراندلی ایتالیایی چه خواهد شد اما آنچه که مشخص است، این به شمار می رود که مطمئنا یکی از بهترین گزینه ها برای باشگاه والنسیا همین مربی کاربلد ایتالیایی بود.

بازگشت

تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده.
شما اولین دیدگاه را بنویسید.

ارسال دیدگاه