والنسیا 2-3 بارسلونا؛ پرحاشیه و غیر منصفانه

نویسنده:
والنسیا 2-3 بارسلونا؛ پرحاشیه و غیر منصفانه

والنسیا با نتیجه 3-2 مغلوب بارسلونا شد

چزاره پراندلی در دومین بازی خود با هدایت والنسیا، میزبان بارسلونا بود. در این دیدار بارسلونا روی گل لیونل مسی یک صفر از والنسیا پیش افتاد. ضربه ای که لوئیز سوارز در حالی که در موقعیت آفساید قرار داشت و کاملا جلوی دید دیگو آلوز دروازه بان والنسیا را گرفته بود. ولی داور سوت خود را به نشانه گل بارسلونا زده بود و حاضر نبود تغییری در تصمیم خود اعمال کند.

در ادامه لوئیز گایا به علت مصدومیت جای خود را به ایمن عبدالنور داد. 

نیمه اول در حالی با پیروزی 1-0 بارسلونا به پایان رسید که در صحنه های دیگری از جمله بخشش داور برای ندادن کارت زرد دوم به سرجیو بوسکتس، به پا برجا ماندن برد بارسلونا کمک کرد.

در نیمه دوم والنسیا با یک تغییر وارد بازی شد. منیر الحدادی به جای مارتین مونتویا وارد زمین شد و اینگونه ابزار هجومی والنسیا بیشتر شد. تغییر پراندلی پاسخ داد و منیر الحدادی در دقیقه 53 روی پاس پارخو نخستین گل خود را با پیراهن والنسیا به ثمر رساند و به احترام هواداران بارسلونا، خوشحالی نکرد. 

در هیاهوی این گل، رودریگو مورنو روی پاس عالی لوئیز نانی گل دوم را وارد دروازه تر استگن کرد. ولی این پیروزی تنها 6 دقیقه پا برجا بود و لوئیز سوارز دروازه والنسیا را برای بار دوم باز کرد.

پس از این سومین تعویض والنسیا، سانتی مینا به جای رودریگو مورنو وارد زمین شد ولی این بازیکن عملکردی فوق العاده ضعیف داشت و چندین موقعیت در حال ساخت و ضد حمله را به راحتی از دست داد تا اینکه در یکی از این موقعیت ها در ثانیه های پایانی بازی، مینا توپ را از دست داد و بازیکنان بارسلونا صاحب توپ شدند و توانستند در محوطه جریمه صاحب یک ضربه پنالتی شوند. این پنالتی را لیونل مسی در جهت حرکت دیگو آلوز وارد دروازه والنسیا کرد تا در روزی که شاید والنسیا مستحق باخت نبود، یک شکست دیگر را در کارنامه خود ثبت کرد.

 

چزاره پراندلی سرمربی ایتالیایی والنسیا پس از این بازی گفت:

تیم بسیار خوب واکنش نشان داد و هواداران جو باشکوهی رقم زدند. ما خود را برای یک بازی خوب آماده کردیم؛ دیداری پیچیده از نظر فیزیکی و دورنمایی رقابتی داشت. باید به خودمان افتخار کنیم. در مورد مسائل داوری صحبت نمیکنم چرا که همه چیز واضح است. پیشرفتمان را باید ادامه دهیم. نیاز داریم که در این راه قدم برداریم و هر روز تلاش کنیم. برنامه یمان برای بازی بسیار سخت بود، سریع باید ضد حمله خلق می کردیم. اگر بازی بعدی سخت تر خواهد بود. 

خسوس گارسیا پیتارچ مدیر ورزشی والنسیا در مورد داوری بازی والنسیا - بارسلونا با انتقاداتی شدید و تند از تیم داوری، گفت:

باید به بازیکنان و سرمربی افتخار کنیم؛ بازی فوق العاده ای بود. باید به بارسلونا هم بابت کسب 3 امتیاز تبریک بگوییم هرچند شاید شایسته پیروزی نبودند و البته باید از اوندینانو مایکانو داور بازی انتقاد کنیم. او و دستیاراناش از تماشای قضاوت خود خجالت زده خواهند شد. مزاحمت سوارزی که در آفساید بود، برای دیگو آلوز و کارت زرد دومی که باید به بوسکتس داده می داد، کاملا واضح بود. حتی خطایی که روی رودریگو در محوطه جریمه انجام شد، پنالتی بود.

 

بازگشت
farbod10

کاملا هم منصفانه بود تصمیات دوطرفه بود 

بهنام در پاسخ به farbod10

گل مسی آفساید بود پنالتی برای والنسیا نگرفت و بوسگتس باید اخراج میشد تازه اینیستا هم مسدوم شده بود و از دقیقه 40 تا پایان بازی عملا بارسلونا نمیتونست تیمشو جمع کنه و صددرصد می باخت

ارسال دیدگاه