مردی از جنس عشق

نویسنده:
مردی از جنس عشق

برناردو اسپانیا ملقب به اسپانیتا بازنشسته شد.

" برناردو اسپانیا ادو " مقلب به " اسپانیتا " مسئول تدارکات والنسیا چند روز پیش رسما بازنشستگی خود را اعلام کرد و 23 مرداد پیش از دیدار دوستانه برابر فیورنتینا در ورزشگاه مستایا از حضور 55 ساله او در والنسیا تقدیر شد. 

مسئول تدارکات باشگاه والنسیا که تمام والنسیایی ها او را در کنار زمین، در خوشحالی ها و غم ها می دیده اند و او نیز بیشتر از هر کسی با والنسیا اخت شده، تصمیم به جدایی از والنسیا گرفت تا ادامه زندگی اش را به دور از نیمکت والنسیا، به دور از مستایا به دور از لوس چه سپری کند. این مرد دوستداشتنی که نمی شود او را دوست نداشت، بدون شک " والنسیایی ترین " مرد والنسیا است، والنسیایی تر از پیتر لیم، مانوئل یورنته، آمادئو سالوو، خسوس گارسیا پیتارچ، دیوید آلبلدا، سانتیاگو کانیزارس، ویسنته رودریگز یا هـــــــر شخص دیگری که به ذهنتان می رسد!  

اسپانیتا از کودکی عاشق بازی برای والنسیا بود اما به خاطر تصادفی که در 16 سالگی اش به همراه برادرش با موتور سیکلت داشت، این رویا را فراموش کرد و حضور در بخش تدارکات باشگاه والنسیا را انتخاب کرد؛ پس از حضوری 5 ساله در تدارکات وی سی اف مستایا ( تیم دوم والنسیا ) در تیم اصلی والنسیا شاغل شد.

در سال 2003 در حالی که اسپانیتا 65 ساله بود، شرایط برای بازنشستگی او فراهم بود ولی وی همچنان در والنسیا باقی ماند با این تفاوت که پس از آن دیگر به همراه تیم اصلی به شهرها و کشور های دیگر سفر نمی کرد ( به جز بازی های بسیار مهم ) و در زمین تمرینی والنسیا و مستایا به کار خود ادامه داد.

در سال 2014 برناردو اسپانیا از آمادئو سالوو رئیس باشگاه والنسیا، به خاطر حضور چهل و چند ساله اش در والنسیا نشان طلا دریافت کرد.

 این مرد دوستداشتنی که شاید به گونه ای کتابی از 55 سال گذشته والنسیا است، پیش از دیدار دوستانه برابر فیورنتینا در جشن آغاز فصل، عکس های دسته جمعی و دیدار بازیکنان با هواداران هم حضور داشت و آخرین باری بود که اسپانیتا به عنوان مسئول تدارکات باشگاه والنسیا همراه تیم بود. گفتنی است در این جشن کلودیو لوپز مهاجم قدیمی والنسیا هم حضور داشت. 

دانلود لحظات آغازین ورود برناردو اسپانیا به ورزشگاه در مراسم 23 مرداد

به این ترتیب برناردو اسپانیا اِدو که عنوان " اوتیِرو تاریخ والنسیا " را در اختیار دارد، در سن 78 سالگی پس از سپری کردن روزهای تلخ و شیرین، با کار در والنسیا خداحافظی کرد.

بازگشت

تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده.
شما اولین دیدگاه را بنویسید.

ارسال دیدگاه