برنات: بیست سال دیگر، خودم و بچه هایم را در مستایا می بینم

نویسنده:
برنات: بیست سال دیگر، خودم و بچه هایم را در مستایا می بینم

خوان برنات بازیکن اسپانیایی بایرن مونیخ در مورد وضعیت خود در بایرن مونیخ سخن می گوید.

خوان برنات مدافع 23 ساله بایرن مونیخ که دو سال پیش در ازای 10 میلیون یورو، والنسیا باشگاه کودکی خود را ترک کرد، در مورد وضعیت فعلی اش در بایرن مونیخ و اندیشه های آینده اش با خبرگزاری superdeporte مصاحبه ای کرد که به بخشی از آن اشاره می کنیم:

سوپردپورته: می توانم با شما آلمانی صحبت کنم؟

( خنده برنات ) نه زیاد! از آلمانی کم یاد گرفته ام. به زبان والنسیایی یا کاستیانی صحبت کنید. آلمانی زبان پیچیده ای است و هنوز در حال یادگیری اش هستم. هفته ای 3-4 ساعت را صرف یادگیری زبان آلمانی می کنم. 

زندگی در مونیخ چطور است؟

بسیار خوب! نیاز به دیدن خورشید دارم چرا که از دیدنش لذت می برم. مجبورم که لباس های گرم بخرم، لباس های آستین کوتاه کافی نیستند. اینجا سرد است ولی شما به مرور عادت می کنید. غذاهایی به خوشمزگی غذاهای اینجا نخوردم. من خیلی خوب زندگی می کنم. مونیخ شهر بسیار خوب و امن است و مردمی بسیار قابل احترام دارد. خیلی خوشحالم. صبح ها تمرین می کنیم، سپس غذا می خوریم که غذاها فوق العاده هستند. بعد از ظهر ها هم سعی می کنم استراحت کنم، پیاده روی کنم و یا برای خانه ام چیزی بخرم. در زمستان ساعت 4 اینجا شب است که شما مجبورید بیشتر در خانه بمانید! 

چه تفاوت هایی بین بوندسلیگا و لالیگا احساس کردی؟

فکر می کنم فوتبال اسپانیا تکنیکی تر و تاکتیکی تر از فوتبال آلمان است. در آلمان بازی ها مستقیم، سریع و فیزیکی تر است. برای من تفاوت بزرگی است. 

انطباق با شرایط...

فوتبالی که پپ بازی می کرد، خیلی شبیه به فوتبال اسپانیا داشت. فوتبالی که من می پسندم، فوتبالی است که به خوبی توپ را در اختیار می گیرد و با مالکیت توپ به گل می رسد. دو سال خیلی خوب زیر نظر پپ گواردیولا داشتم که اعتماد به نفس زیادی به من تزریق کرد. گواردیولا تمایل زیادی به پیشرفت و تلاش داشت. او کل روز را کار می کرد؛ نه فقط در تمرین. بارها دیدم که وی به آنالیز و بررسی بازی ها می پرداخت. خیلی با ثبات بود و پیش از ورود به زمین، اطلاعات زیادی در مورد حریف و نحوه بازی ما برابر حریف ها داشت. روزی که به من زنگ زد را هرگز فراموش نمی کنم؛ در خانه بودم که ناگهان گواردیولا به من زنگ زد! چیزی که انتظارش را اصلا نداشتم.

با چه بازیکنانی از بایرن ارتباط نزدیک تری داری؟

با بازیکنان اسپانیایی زبان. خاوی مارتینز، ژابی آلونسو، رینا ( زمانی که در بایرن بود ) ، آرتورو ویدال. ولی بیشتر از همه با خاوی مارتینز

خاوی مارتینز مثل شما به تیم ملی دعوت نشد

فصل خوبی برای من نبود. مصدومیتم مرا 3 ماه از میادین عقب انداخت و شایسته حضور در تیم ملی نبودم. باید با تلاش به سطح فصل اولم، برسم در این فصل. از نظر بدنی و فیزیکی شرایط خیلی خوبی دارم. اگر می خواستم لیست تیم ملی را بنویسم نام خاوی مارتینز را هم می نوشتم چرا که فصل را به خوبی به پایان رساند ولی تصمیم گیرنده سرمربی است.

 چه بازیکنی بیشتر از همه تو را شگفت زده کرد؟ فقط حق انتخاب یک بازیکن را داری...

بازیکنان باکیفیت زیادی در اینجا هستند و انتخاب یک گزینه سخت است ولی با این شرط، نویر را انتخاب می کنم. او فوق العاده است و شما را شگفت زده می کند؛ نه فقط در بازی، در تمرینات هم اینگونه است و طوری با پاهایش کار می کند که در ذهنتان سوال پیش می آید! پس از او، تیاگو را خیلی زیاد دوست دارد ولی از دیدن کیفیت بازی او شگفت زده نشدم چرا که او را می شناختم. بعد هم آرتورو ویدال

بازی ویدال را در فینال کوپا آمریکا دیدی؟

بازی های او را چندین بار دیده ام. زمان بازی ها خیلی دیر بود و خوابم می آمد! قول داده بودم که بیدار بمانم. او بازیکنی است که هر مربی ای مشتاق داشتنش است. او از همه چیز مایه می گذارد. 

و اکنون آنچلوتی...

سرمربی جدید انتظارات زیادی را با خود می آورد. مربی فوق العاده ای است و امیدوارم مثل باشگاه های سابقش در بایرن کار کند.

برسیم به تیم سابقت، والنسیا. آن ها هنوز نیم نگاهی به خرید فیلیپ کوستیچ دارند.

فکر می کنم خرید خوبی برای والنسیا باشد. شاید ویسنته جدید باشد. هرچند که ویسنته شدن کار بسیار دشواری است. شاید خرید فوق العاده ای باشد و به والنسیا کمک زیادی بکند.

والنسیا را در این فصل دنبال کردی؟

همیشه! فصل سختی را سپری کردند. فصل آینده والنسیا به جایگاه واقعی اش باز می گردد و امیدوارم دوباره آن ها را در لیگ قهرمانان ببینم. خانواده ام همیشه در والنسیا بوده اند و خواهند ماند. به مستایا {ورزشگاه اختصاصی والنسیا} می روند و دوستانم را در آنجا می بینیند. روبرت ایبانیز، جائومه دومنک، پاکو آلکاسر، لوئیز گایا و ... رابطه نزدیکی با آنتونیو باراگان، دانیل پارخو و خاوی فوئگو دارم. با روبرت ایبانیز بسیار صمیمی هستم چرا که از 6 سالگی با هم بودیم و همینطور با جائومه دومنک هم صمیمی هستم. 

 به نظر تو آینده جائومه چگونه خواهد بود؟

می دانم که سخت تلاش می کند. او پسر فوق العاده ای است؛ در این تعطیلات چندین بار با او بودم. اعتماد به نفس، شخصیت و انگیزه او را خیلی دوست دارم.

پاکو آلکاسر چطور؟

برای من او مهاجمی فوق العاده است. 

روبرت ایبانیز در والنسیا می ماند؟

بستگی به خودش دارد ولی او را به خوبی می شناسم. مطمئنم که اگر تمرینات پیش فصل خوبی داشته باشد، کیفیت ماندن در والنسیا را دارد. فکر می کنم در والنسیا می ماند و خیلی دوست دارم که این اتفاق بیافتد. 

 

نظرت در مورد مدافعان چپ فوق العاده والنسیا چیست؟ دلیل آن را چه می دانی؟

باور نکردنی است. این نشان دهنده این است که همه چیز خوب پیش می رود { از حیث ساخت بازیکن } ولی نه فقط در سمت چپ خط دفاع؛ من فصل گذشته فران ویالبا {هافبک میانی} را هم دیدم. والنسیا منابع و شکار های بسیار خوبی دارد.

یکی از بازیکنان آکادمی فوتبال والنسیا در آستانه بازگشت به والنسیا است. رائول آلبیول.

این بازیکنان می توانند به تیم جوان والنسیا تجربه خوبی بیافزایند. فکر می کنم آلبیول خرید بسیار خوبی برای خفاش ها باشد.

خوان برنات ممکن است روزی به والنسیا باز گردد؟

بله... روزی برای بازی به والنسیا بر میگردم. نمی دانم کِی ولی دوست دارم در مستایا پا به توپ شوم. خیلی زود از والنسیا رفتم، آن زمان من 21 ساله بودم. نمی دانید چه چیز هایی رخ می دهد ولی خیلی دوست دارم برگردم. بیست سال دیگر، خودم و بچه هایم را در مستایا می بینم چرا که دوست دارم همانطور که در کل زندگی ام بوده ام، والنسیایی بمانم. 

تو بالغ شده ای! در مورد فرزندانت و همه چیز صحبت می کنی؛ چیزی که 3 سال پیش غیر قابل اندیشیدن بود....

( خنده برنات ) اکنون 23 ساله و هنوز جوانم. به داشتن بچه فکر نمی کنم ولی در آینده به آن نزدیک می شوم. این نخستین باری بود که خانه ام را ترک می کردم. این شما را قوی تر و بالغ می کند.

جایی بهتر از کویرا برای گذراندن تعطیلات نبود؟!

این کار هر سال من است؛ به آپارتمان پدر بزرگ و مادر بزرگم می روم و از بچگی ام آنجا را به یاد دارم و دوستان زیادی دارم. همیشه برای اوقات فراغت به آن جا می روم چرا که جایی در زندگی ام است که خیلی دوست دارم. 

کِی به آلمان بر میگردی؟ 

یکشنبه. دلم برای والنسیا تنگ می شود. خانواده و دوستانم را بسیار کم خواهم دید ولی فوتبال است، امیدوارم و دوست دارم که سال بهتری داشته باشم.

 

بازگشت

تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده.
شما اولین دیدگاه را بنویسید.

ارسال دیدگاه