مصاحبه پیش از شروع تمرینات پیش فصل؛ آیستاران: این بازیکنان در بالاترین سطح خودشان را نشان می دهند

نویسنده:
مصاحبه پیش از شروع تمرینات پیش فصل؛ آیستاران: این بازیکنان در بالاترین سطح خودشان را نشان می دهند

پاکو آیستاران سرمربی والنسیا پیش از شروع تمرینات پیش فصل در روز 14 تیر، در مصاحبه با خبرگزاری سوپردپورته به پرسش هایی پاسخ داد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

 

زمانی که بعضی ارزش ها را بازیابی می کنیم، چیزهایی مثل سو استفاده از موفقیت های گذشته به چشم می خورد. فکر می کنید این تفکر، بی خطا نیست؟

 

بله، چون فوتبال است و در زندگی اساسا چیزی که بسیار مهم است، هماهنگ شدن با شرایطی است که در آن لحظه دارید با آن زندگی می کنید. امروز چیزی برای انجام با سال های گذشته وجود ندارد بنابراین اکنون ما باید پاسخ ها و راه حل هایی را پیدا کنیم و وانمود کنیم که دوران 2000 تا 2004 خیال پرستی است. باید خودمان را با تفاوت های ساختاری هماهنگ سازیم چرا که امروزه بین باشگاه تفاوت هایی به وجود آمده است. اکنون ارزش های اجتمای و ورزشی تغییر کرده است و باشگاه باید نسل جدیدی را بسازد.

مهم ترین درسی که از فصل گذشته گرفتید که در ساختن فصل آینده تیم برایتان اهمیت دارد، چه چیزی بوده است؟

شما باید بتوانید مشکلات را به حداقل برسانید و راه هایی برای تصحیح سریع آن ها پیدا کنید. در لیگ انگلیس تیم هایی را می بینیم که تاریخچه ای فوق العاده دارند ولی زمان این تغییرات و انتقال هایشان سال ها طول می کشد ( برخلاف اسپانیا ) ؛ آن ها قادر به شناسایی وضعیت موجود و اهداف کوتاه مدت،میان مدت و بلند مدت خود نیستند. چالش اصلی پروژه باشگاه، رقابت برای پیشرفت دادن شرایط برای مدتی طولانی است.

چه راهکار هایی برای هدایت پروژه ی موفق و با ثبات در دست اجرا است؟

ما باید سیستمی بسازیم که با این سیستم کاری ادامه دهیم؛ سیستمی که بر پایه دانش در سطح بالا و حرفه ای پایه گذاری شده است.

شما در مورد روش کار در تیم های سابقتان و والنسیا صحبت نکردید که چگونه به موفقیت رسیدید...

می دانید که داستان همه موفقیت ها در فوتبال وابسته به ارزش هایی مثل نیروی بازیکنان، انتظارات، تعهد و حرفه ای بودن است. فضایی که ما برای موفقیت می خواهیم، سخت فراهم می شود و البته نیاز به فداکاری دارد. ورزشکار بودن در بالاترین سطح، به طور تمام وقت بسیار سخت است. بعضی اوقات بهتر است که شما در بعضی نهادها شکست بخورید ولی در تعهد داشتن، احساس مسئولیت و تلاش پیروز شوید. این ها اگر در سطح متوسط هم اجرا شوند، به شما چیز های زیادی می دهند.

با این وجود هواداران تیم های بزرگ خیلی زود از شما موفقیت می خواهند.

بله ولی شما باید با شرایط اخت شوید. شما مجبورید بهترین تصمیمات دراز مدت را اتخاذ کنید. تنها تلاش و نظم برای رسیدن به اهداف کافی نیست؛ نیاز به بهره گیری از بالاترین کیفیت ممکن نیز وجود دارد.

هواداران از پاکو آیستاران چه می خواهند؟

در فصل گذشته با آن سطح از بازیکنان شرایط به آن ها اجازه نشان داده شدن، نداد. این بازیکنان در محیطی دیگر مطمئنم که در بالاترین سطح خودشان را نشان می دهند. با وجود سختی هایی که هواداران تحمل کرده اند، می دانم که با ما می مانند و تلاش ما برای بهبود و رشد تیمشان است.

هدف اصلی بازگشت به لیگ قهرمانان اروپاست...

بله البته. جایی که والنسیا باید در آن حضور داشته باشد و هدف باشگاه هم همین است. چیزی که اکنون به آن نیاز داریم، ساختاری است که تیم بتواند با انتظارات رو به رو شود و بر این اساس به هدف مشخص شده برسد.

از نظر شما چه بازیکنانی در طولا تاریخ بیشترین تاثیر را بر بازی ها داشته اند؟

بازیکنان زیادی مثل کرایف، بکن بائر و مارادونا در سال های گذشته تحول چشمگیری در بازی ایجاد می کردند و بازیکنانی مثل ژاوی، اینیستا و ماسچرانو و استیون جرارد در سال های اخیر. در سایر پست ها بازیکنانی مثل مسی، ابراهیموویچ، آیالا، کاراگر، پیکه، راموس و نویر.

در مورد سرمربی ها و سبک کاریشان چه نظری دارید؟

ما در سال های گذشته، اتلتیکو مادرید را دیدیم که دو بار به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسید. بایرن مونیخ، بارسلونا، رئال مادرید و دورتموند همه با مربیانشان موفقیت هایی کسب کرده اند. بارسلونای گواردیولا تیمی بود با قدرت زیاد. همینطور اتلتیکوِ سیمئونه قادر به بازی کردن است. هر دو سبک بازدهی بالایی داشته اند. فکر می کنم برای مربی خوبی بودن شما باید بدانید که اساتید در کنار افکار تاکتیکی چه جذبه ای دارند و چگونه ارزش ها و اعتقادات راسخ خود را القا می کنند، چگونه تیم را مدیریت می کنند و در ملا عام چگونه ظاهر می شوند. 

 

 

 طبقه بندی:پاکو آیستاران
بازگشت

تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده.
شما اولین دیدگاه را بنویسید.

ارسال دیدگاه