آکادمی ویا در والنسیا؛ ویا: حس میکنم والنسیا شهر من است؛ حضور هواداران هیجان زده ام کرد

نویسنده:
آکادمی ویا در والنسیا؛ ویا: حس میکنم والنسیا شهر من است؛ حضور هواداران هیجان زده ام کرد

دیوید ویا ستاره سابق والنسیا در بازگشت به والنسیا، نخستین مدرسه فوتبال خود را در اسپانیا ارائه داد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه والنسیا، دیوید ویا مهاجم سابق والنسیا که سال 2010 از خفاش ها جدا شد، در بازگشت به مستایا، به رونمایی از مدرسه فوتبال جهانی DV7 پرداخت. ویا در در این باره گفت:

والنسیا مثل خانه دوم من است. همیشه بازگشت به اینجا برایم خاص بوده است به گونه ای که انگار هیچوقت اینجا را ترک نکرده ام!حس والنسیانیستا بودن دارم و  والنسیا را شهر خودم می دانم. دو دختر من والنسیایی هستند.

ویا در مورد والنسیا گفت:

تمامی والنسیانیستا از لحظات خوب لذت می برند و از لحظه هایی که خوب پیش نمی رود، عذاب می بینند. فصل خوبی برای والنسیا نبود. ما نیاز داریم که برای آینده به برنامه ای خوب اعتماد کنیم.

دیوید ویا سانچز 34 ساله در مورد آکادمی خود گفت:

سبک کار، ساخت افراد و بازیکنان خوب و ایجاد مفاهیم بازی است. پس از این جمع و متحد کردن بچه های مدرسه ای از هر فرهنگ و از هر کشور در کنار هم با الگوی مشابه است. در ابتدا می خواهم تجربیات کمم به عنوان یک بازیکن چه بازیکن خوب چه بد به بچه ها انتقال دهم. سبک بازی بر عهده ژوسپ گومبوآ، مدیر فنی این پروژه است. ما ماموریتی در قبال اسپانسرهایمان نیز داریم، برندی که پوشاک ورزشی تولید می کند و فکر می کنم که متعلق به حال و آینده است که تولیداتی بر اساس آب و هوای گرم و سرد دارد و اسپانسر دیوید ویا شده است. می خواهیم این را برای بچه ها به آکادمی بیافزاییم.

کاپیتان اسبق والنسیا در مورد هواداران والنسیا اظهار کرد:

من خیلی از هواداران را می شناختم. چهره بسیاری از آن ها را حتی زمانی که کودک بوده اند و اکنون بزرگ شده اند را به خاطر داشتم. آمده بودند که مرا ببینند و این مرا بسیار هیجان زده کرد. البته احساس پیرتر شدن نیز به من دست داد ( با خنده ) . بعضی از آن ها با عکس هایی که با من گرفته بودند، به دیدار من آمدند. برای مثال دو پسر هم سن تصاویری از خودشان در کنار من را نشان دادند که آن موقع نوزاد بودند و حالا 5-6 ساله شده بودند. من واقعا به عشق مردم به من زمانی که بازی می کردم، باور دارم. فکر می کنم مردم مرا با عشق در خاطرشان دارند. روزی که از والنسیا رفتم گفتم که والنسیا زندگی من است. چیزی که فکر می کنم به مذاق مردم خوش آمد. اکنون نیز با بیشتر شدن زندگی و ارتباطات مجازی، بازخورد خوبی از بازگشت به والنسیا گرفته ام. بازگشت و دیداری پر از عشق بود.

ویا ادامه داد:

افرادی که من را می شناختند، می دانستند که نیازی ندارم که به همه توضیح دهم بابت رفتنم متاسفم یا میکروفونی داشته باشم که احساسم در دوران بازی برای والنسیا را شرح دهم. همیشه حس تشویق و احترام برای والنسیا داشتم. تلاش کردم از هواداران تشکر کنم چرا که از وجودم برای شهر، مردم، هواداران و باشگاه والنسیا مایه گذاشتم. 

ویا در پاسخ به خبرنگار سوپردپورته در مورد معذرت خواهی پسربچه ای به خاطر لگدی که به ویا زده است، گفت:

آره آره ( با خنده ). او به من لگد زده بود و سپس فرار کرد. او این بار مرا دید و گفت: «ویا ببخشید» من به او گفتم: « آرام باش، اتقاقی نیافتده است.» 

کاپیتان نیو یورک سیتی آمریکا که در پاسخ به یورو 2016 و اینکه تیم ملی کشورش را مدعی قهرمانی می داند یا خیر، گفت:

فکر می کنم که نگرش و ذهنیت اسپانیا برای مدعی بودن است چرا که مدافع عنوان قهرمانی هستند. اسپانیا بازیکنان با کیفیتی دارد. نسل بازیکنان تغییر کرده است ولی فکر می کنم که می توانند خود را اثبات کنند و پتانسیل این را دارند. مشخصا این برای سایر رقبا سخت خواهد بود هرچند که تنها اسم مدعی بودن، هیچ برتری ای در میدان مصاف با رقبا به شما نمی دهد.

سوال پایانی سوپردپورته که این گونه مطرح شد: سوالی که نمی توانی در برابر آن مقاومت کنی. پیش از فینال یورو 2008 برابر آلمان چه اتفاقی افتاد؟ آراگونس به باستین شواین اشتایگر، لقب "موزرد کمیاب" را داد؟

به محض شنیدن نام لوییز آراگونز، چهره روشن او، خنده های او و خیره شدن های او به ذهنم می آید. فکر می کنم لوییز اکنون در آرامش به سر می برد. هرکسی که با او زندگی کرده است، چیزهای مثبتی از او می گوید. ما بسیار عصبانی بودیم، او آمد و آن داستان را برایمان تعریف کرد، ما آرام شدیم و بازی را در دست گرفتیم. توانایی ای که فقط او داشت. 

بازگشت
Yussuf

چقدر بازیکن دوست داشتنی ای بود. از خواندن سخنانش متاثر شدم. 

سید محسن علوی زاده در پاسخ به Yussuf

آره دقیقا منم همینطور regular_smile.pngheart.png

moosapuor

chera inghadr khoobe in david villa?

سید محسن علوی زاده در پاسخ به moosapuor

wink_smile.pngheart.pngheart.pngheart.pngwink_smile.png

ارسال دیدگاه