شاهکار دیگر آیستاران؛ پیروزی در خانه تیم اول جدول

نویسنده:
شاهکار دیگر آیستاران؛ پیروزی در خانه تیم اول جدول

والنسیا یکشنبه شب موفق به شکست بارسلونا در ورزشگاه نیوکمپ شد.

همانطور که احتمالا مشاهده کرده اید، والنسیا یکشنبه 29 فروردین در ورزشگاه نیوکمپ میهمان بارسلونا بود. این در حالی بود که پاکو آیستاران سرمربی موقت والنسیا سومین حضورش به عنوان سرمربی را بر روی نیمکت والنسیا تجربه می کرد و به ورزشگاهی آمده بود که شاگردانش چند ماه پیش تحت هدایت گری نویل با نتیجه 7-0 شکست خورده بودند و از این حیث، ترسی در ضمیر ناخود آگاه او و بازیکنان نهادینه شده بود. ولی والنسیای او طوری بازی کرد که به نظر می رسید کاملا گذشته تلخ را فراموش کرده و با برنامه ای مشخص دقایق را کنار هم می چید. هرچند که نمی توان از واکنش های فوق العاده دیگو آلوز دروازه بان با تجربه والنسیا گذشت اما از عملکرد خیلی خوب خط دفاعی و میانی نیز نمی توان چشم پوشی کرد چرا که در طول بازی چه پیش از دو گل والنسیا چه پس از دو گل گیلهرمه سیکوئیرا و سانتی مینا، برنامه ای کاملا متفاوت با ضدفوتبال، را شاگردان آیستاران به نمایش گذاشتند و اگر هوشمندانه تر عمل می کردند از تک موقعیت های خطرناک خود و ضد حمله های چند نفره خود، می توانستند اختلاف را بیشتر هم بکنند. به جز دو سه موقعیت تک به تک، بقیه موقعیت های بارسلونا همه در حضور پر تعداد مدافعان والنسیا صورت می گرفت که در بیشتر صحنه ها مدافعان والنسیا موفق به دفع توپ و ایجاد ضد حمله هایی شدند که یکی پس از دیگری از دست می رفتند. 

 

در اینکه بارسلونا حملات زیادی برای گلزنی داشت و تنها یک بار موفق به این مهم شد، شکی وجود ندارد اما از حق نگذریم که والنسیا با توجه به روزهایی که در این فصل گذرانده، رتبه ای که در جدول داشته، حریف صدر جدولی خود و همه شرایط و جوانب ریز و درشت دیگر، عقلانی نبود یا شاید نمی توانست که دقایق بیشتری را به حمله بپردازد. همین نحوه بازی هم خیلی بهتر بود از بازی هایی بود که برخی مربیان قبلی از جمله اونای امری به عنوان تیم سوم جدول لالیگا در نیوکمپ با 4-5 گل تحقیر می شدند و به خانه باز میگشتند. یک بازی منطقی از والنسیای نگون بخت و کسب این 3 امتیاز بازی که ارزشمندتر از هر زمان دیگری به نظر رسید، شرایط را برای ادامه راه خفاش ها هموار تر کرد. فراموش نکنیم این والنسیا، والنسیای رده چهاردهمی ای بود که تا چند روز پیش صحبت از سقوط به دسته پایین تر هم پیرامون تیم وجود داشت.

 

شاید بهتر باشد سرمربی فصل آینده خفاش ها تا پایان فصل اعلام نشود. حالا این سرمربی می خواهد آیستاران باشد یا هر مربی دیگری. چرا که هنوز زمان مناسبی برای ارزیابی عملکرد آیستاران نیست؛ دو پیروزی برابر سویا و بارسلونا و یک شکست برابر لاس پالماس شاید نمره قبولی را بگیرد ولی هنوز کافی برای نظر دادن در مورد موفقیت یا عدم موفقیت آیستاران نیست. با توجه به اینکه فصل آینده به احتمال خیلی زیاد والنسیا در مسابقات اروپایی حاضر نخواهد بود، شاید بهتر باشد عدم خرج زیاد برای سرمربی بیشتر مورد بررسی قرار بگیرد. از این رو بررسی بیشتر عملکرد آیستاران تا پایان فصل بسیار حائز اهمیت است.


 

بازگشت
سید حسین علوی زاده

مرسی پاکو heart.png

اميرمير

به نظر من پاكو خوب كار كرد تو سه تا بازي. اميدوارم همينطور ادامه پيدا كنه. حتي ميتونه جاش رو روي نيمكت محكم كنه

فرشاد فرخی

بازی عالی ای بود...بسیار خوب بازی کرد والنسیا

 

دیگو آلوز تنو دوازه باشه دیگه خیال همه راحته

ارسال دیدگاه