والنسیا 2-1 سویا؛ امریِ همیشه بازنده در مستایا

نویسنده:
والنسیا 2-1 سویا؛ امریِ همیشه بازنده در مستایا

والنسیا روز گذشته با هدایت سرمربی موقت خود، پاکو آیستاران، سویا را 2-1 شکست داد تا وضعیت خود را در جدول بهبود بخشد.

پس از شکست والنسیا برابر لاس پالماس، موج ناامیدی تا حد بسیار زیادی در بین هواداران والنسیا در اقصی نقاط جهان شکل گرفت. ولی برخی رسانه های بین المللی و وابسته به باشگاه، با نوشتن مطالبی خواهان اتحاد دوباره بین هواداران والنسیا شدند تا خفاش ها برابر سویا از انرژی جدید هواداران بهره ببرند و شروعی باشد بر پایان دوران تلخی که با گری نویل به اوج رسید و آیستاران هم در نخستین حضورش بر روی نیمکت والنسیا هم آن را لمس کرد. 

لوس چه با نمایشی بسیار خوب در برابر سویا، بازی را در دست گرفتند و بی انصافی بود اگر والنسیا نیمه اول را برنده به رختکن نرود؛ دانیل پارخو روی یک ضربه آزاد گل اول خفاش ها را به ثمر رساند تا با این گل زیبا نیمه اول به سود والنسیا به پایان برسد.

در نیمه دوم آنجا که تا دقیقه 60 سویا یک شوت درون چارچوب هم نداشت و در واقع به جز یکی دو موقعیت نصفه و نیمه، اجازه نفس کشیدن هم نداشت، والنسیا با آرام کردن بازی دقایق را سپری می کرد اما در دقایق پایانی کوین گامیرو تازه وارد بازی را به تساوی کشاند و اونای امری سرمربی سابق والنسیا در آستانه کسب اولین امتیاز خود در مستایا شود. اما در دقایق تلف شده بازی آلوارو نگردو تازه وارد دروازه تیم سابق خود را باز کرد تا اونای امری برای چهارمین بار در مستایا بازنده باشد. امری پس از خروج از والنسیا تحت هدایت سویا 4 بار به مستایا آمده و در هر 4 بار با یک مربی متفاوت بازی کرده است و در هر 4 بار بازنده بوده. باید به او تبریک گفت که این بار با نتیجه ای بهتر از 3-1 شکست خورد. وی در برابر میروسلاو جوکیچ، خوان آنتونیو پیزی و نونو اسپیریتو سانتو با نتیجه 3-1 مغلوب شده بود و این بار در برابر والنسیای از همیشه ضعیف تر شده ی پاکو آیستاران، 2-1 شکست خورد. 

 

 

اکنون اوضاع درون و بیرون والنسیا از روز های گذشته آرامتر شده و کمتر از پیش خطر سقوط به دسته پایین تر حس می شود. شکست دادن سویای اونای امری، همان مردی که در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا برابر تیم آنتونیو پیزی با گل ثانیه های پایانی در عین شکست 3-1 ، مجوز حضور در فینال را پیدا کرد و مسیری طولانی از زمین مستایا را به خوشحالی در برابر هواداران تیم سابق خود، اختصاص داد، لذتی برای بیشتر هواداران داشت که در این مقطع از فصل شیرین تر از هر شهد و عسلی کام هواداران را شیرین کرد.

اکنون بیشتر از همیشه خرسندیم، شاید بیشتر از همه لحظات این فصل که با شکست اونای امری با یک تیر چند نشان زده ایم. روح تیمی دوباره به والنسیا بازگشته. رسانه های کوچکی مثل ما هم پس از یک هفته ناراحتی عمیق که صبر خود را از شرایط تلخ والنسیا لبریز می دید، دوباره جان دوباره گرفته و امیدوار است بهتر از قبل به پشتیبانی از والنسیا بپردازد. به این امید که در چند بازی باقی مانده ثبات به والنسیا بازگردد و روند دردناکی که در دوران نونو اسپیریتو سانتو و گری نویل شاهد بودیم را ملاحظه نکنیم.

این ایراد به ما هم وارد بود که چرا در حد خودمان از پشتیبانی والنسیا  کوتاهی کردیم ولی زمانی که ما هیچ نقشی در حضور هواداران در مستایا نمی توانستیم داشته باشیم و بیشتر هواداران ایرانی هم رمقی برای دنبال کردن اخبار والنسیا نداشتند. پس ما هم با سکوت، کاسه داغ تر از آش نشدیم! در هر حال از شما پوزش می طلبیم.

ضمن اینکه سایت رسمی والنسیا پیام سپاسگزاری لایهون چان رئیس باشگاه را از پشتیبانی همه جانبه هواداران در روز های گذشته، مخصوصا در دیدار برابر سویا را منتشر کرد.

 

بازگشت
امير

انصافا ٣ ٤ تا گل هم نزدن وگرنه با اختلاف بيشتري ميبرديم

سید محسن علوی زاده در پاسخ به امير

دقییییییییییییییقا! خیلی بیشتر میشد گل زد.... در هر حال خدا رو شکر که والنسیا برد regular_smile.pngheart.png

سید حسین علوی زاده

مرسی خفاش ها که نشون دادن امری یک ... بیشتر نیست... regular_smile.png

ارسال دیدگاه