یادداشت اختصاصی؛ والنسیا مغلوب دربی دلا کامنوتیتات

نویسنده:
یادداشت اختصاصی؛ والنسیا مغلوب دربی دلا کامنوتیتات

در این یادداشت به اتفاقات بازی دربی از نگاه دیگری می پردازیم؛ دیداری که با تک گل ژوسپه روسی روی پاس خوانفران گارسیا به سود لوانته به پایان رسید.

یکی از حساس ترین بازی های هفته 29 م لیگای اسپانیا دیدار حساس دوتیم لوانته و والنسیا بود. دربی حساسی که به قیمت اسم دوبرادر بود، فلسفه دربی دلا کامنوتیتات خیلی پیچیده و درعین حال جالب است این دوباشگاه را هواداران فوتبال برداران "ناتنی" می خوانند و هروقت این دو به هم می رسند خانواده های آن ها یعنی هواداران دو باشگاه لوانته و والنسیا روبه روی یکدیگر قرار می گیرند.

بازی با آرنج متفاوت از نویل آغاز شد جایی که در خط هافبک نویل از سه ضلع پارخو، گومز، فوئگو استفاده می کرد و درخط حمله هم در غیاب چریشف مصدوم نویل از پاپلو پیاتی نه چندان آماده استفاده می کرد. والنسیا در این بازی بسیار ضعیف تر از حد انتظار ظاهر شد حتی جایی که نتوانست دربرابر تیم 20 م جدول تاب بیاورد. فوئگو یکی از بهترین بازیکن های والنسیا در این بازی بود فوئگویی که هفته ی پیش که نه چندان آماده بود اما در بازی با لوانته فوق العاده بازی کرد و کاملا یک سر گردن از دنی پارخو در پست هافبک دفاعی بهتر کار کرد، درعوض پارخو و گومز از سمت چپ و راست آزادانه کار می کردند تا جایی که حتی به نظر می رسید نویل مسئولیت بیشتری به گومز داده بود چرا که پارخو کمتر رو به عقب می آمد و بیشتر فوئگو بود که جور خط هافبک والنسیا را در این بازی به دوش می کشید که حتی فوئگو با بودن در پشت دو ضلع از مثلث خط هافبک این تیم توانست یک پاس تک به تک به فغولی دهد اما سوفیان فغولی قدر آن را ندانست. از بازی بسیار ضعیف پاکو آلکسار هم نباید در این بازی گذشت، آلکاسری که در غیاب چریشف مصدوم بسیار ضعیف کار کرد. نویل در این فصل کم بدشانسی روی به او نیاورده است، نویل در این بازی دو یار اول خود در حملات را ازدست داد و عملا تو فاز حمله نتواست کاری از پیش ببرد کانسلو و چریشف به قدری برای والنسیا ارزشمند بودند که شاید اگر در این بازی بودند قلم ما ممکن بود روی به چیز دیگری می آورد. نویل و کانسلو در سال 2016 یا بهتر بگوییم از زمان نویل جزو بهترین بازیکن های والنسیا در این فصل بوده اند هرچند که نمی توان باخت را توجیه کرد زیرا انقد بازیکن های والنسیا ضعیف کار کردند که حتی رمقی هم برای مهاجم این تیم در خط حمله نمانده بود شاید تنها نکته مثبت این بازی بتوان به زوج خوب مصطفی و عبدنور اشاره کرد زوجی که در این بازی با اینکه تیم بسیار ضعیف کار کرد اما خیلی خوب و مسلطانه جور بازی ضعیف باراگان و بقیه بازیکن ها را به دوش کشیدند. جوزپه روسی با یک حرکت هوشمندانه تک گل بازی را به ثمر رساند گلی که آلوز می توانست حتی بهتر کار کند روسی با این گل هنر خود را به همتای اسپانیایی خود یعنی پاکو آلکاسر نشان داد. البته این هم نباید فراموش کنیم که همه ی بازیکن های والنسیا ضعیف کار کردند و نمی توان همه ی مشکلات را گردن نویل یا امثال پارخو پیاتی انداخت، با این باخت طرفداران لوس چه امیدوارند هرچه زودتر تیمشان به ثباتی که انتظار دارند برسند حداقل شده برای این فصل نه چندان خوش.

بازگشت
سید محسن علوی زاده

خوب بود مرسی... خسته نباشی فربد جان... به هرحال تیم مشکل داره و جای فکر داره و امیدوارم مسئولای باشگاه زود تصمیم نگیرن در مورد تمدید قرارداد نویل... regular_smile.pngthumbs_up.png

سید حسین علوی زاده

مشکل تیم فقط فنی نیس broken_heart.png

ارسال دیدگاه