یادداشت اختصاصی؛ زور نویل به چولو نرسید

نویسنده:
یادداشت اختصاصی؛ زور نویل به چولو نرسید

در این یادداشت به اتفاقات بازی روز یکشنبه شب اتلتیکومادرید و والنسیا از نگاه دیگر می پردازیم.

هفته 28 ام لیگای اسپانیا پر از نکات خاص و عجیب و در عین حال جذابیت بود از بازی مادرید برابر ویگو تا بارسلونا برابر ایبار و از همه مهمتر بازی حساس روخی بلانکوس و لوس چه در ورزشگاه مستایا ی شهر والنسیا.

پیتر لیم و دوستانش منتظر این بودند تا نویل با یک برد شیرین قرارداد نویل را تمدید کنند اما بازی از اوضاع دیگری بود. طبق پیشبینی کمتر کسی برد والنسیا برابر اتلتیکو را پیشبینی می کرد که در واقع همین پیشبینی هم شد.

اتلتیکویی ها برای برد به میدان می آمدند و خیلی زود توسط آنتوان گریزمان دروازه دیگو آلوز را باز کردند این برای چندمین بار است که والنسیا تحت هدایت نویل عقب میوفتد جالب است بدانید که بیش از 60% بازی هایی که والنسیا تحت هدایت نویل بوده با گل عقب افتاده است. والنسیا درنیمه اول بازی بازی بسیار خوب و شناوری را از خود به نمایش گذاشت چینش متفاوت نویل در این بازی کار دست این تیم هم داد و آن هم جانشین کردن فوئگو بجای دنی پارخو بود که با اشتباه فوئگو گل اتلتیکومادرید به ثمر رسید. دنی پارخو در این فصل از لحاظ آماری بهترین هافبک والنسیا به شمار می رود که با دوندگی بی امان خود جور خط دفاعی والنسیا را به دوش می کشد. والنسیا در این فصل هر وقت گل می خورد تازه موتورش داغ می شود و به خودش می آید درست 4 دقیقه بعد بود که دنیس چریشف جوان روی پاس زیبای پاکو آلکاسر دروازه یان اوبالاک را باز کرد. چریشف در این چندبازی برای نویل نعمتی بوده است این بازیکن روس آمار فوق العاده ای را در چند بازی برای والنسیا داشته است به طوری که اگر چریشف برای نویل نبود اوضاع بدتر ازین برای نویل و یارانش می شد. از خط دفاع و البته دروازه پر نوسان والنسیا در این بازی نباید گذشت خط دفاعی که بسیار نامنظم و آشفته به نظر می رسید به طوری که آنتوان گریزمان خیلی راحت بازی می کرد و توپ را به یاران خود می رساند. کلمه "نوسان" کلمه ای است که این فصل زیاد در تیم والنسیا صرف می شود. والنسیا در نیمه اول بازی در حد بزاعت خود خیلی خوب بازی کرد و حتی می توانست برنده از بازی خارج شود اما در نیمه دوم اوضاع از قرار دیگری برای والنسیایی ها بود.

اتلتیکویی ها برای برد میدان آمده بودند تا فاصله را با مدعیان حفظ کنند، نویل در این نیمه بسیار ضعیف کار کرد درست در همانجایی که باید توانایی های خود را نشان می داد این چولو بود که بازی را در نیمه دوم از آن خود کرد به طور خلاصه بازی در نیمه دوم را در یک جمله می توان خلاصه کرد که "زور والنسیا به اتلتکیومادرید نرسید" دیگو سیمئونه در نیمه دوم خیلی خوب مربیگری را به نویل آموزش داد و با در درست گرفتن بازی و تعویض های به موقع خود کلاس خود را در زمین نشان داد اگرچه اگرچه نویل نکات مثبتی هم در والنسیا داشته است اما قطعا به طور یقین نمی توان گفت اشکال از سرمربی است چرا که هر مربی در والنسیا آمده بیشتر از یک سال دوام نیاورده و طبیعی است نویل چنین وضعیتی را به دنبال داشته باشد.

 

بازگشت
آرمین حسینی

با احترام، بنده بشدت مخالفم.

دوندگی یکی از آمارهای لازم برای خوب بودن بحساب میاد، ولی کافی نیست.

پارخو اگه آمار دوندگی زیادی داره بخاطر اینه که تایم بازیش هم از بقیه هافبکها بیشتره.

در مجموع در کل این فصل پارخو به همراه دانیلو، یقینا ضعیف ترین هافبکها و شاید از ضعیفترین بازیکنهای تمام تیم بودن.

سید محسن علوی زاده

منم مثل آرمین با تیکه ی پارخو مخالفم... همینطور با تیکه ای که نویل رو تا حد زیادی تبرئه کردی... ولی در مجموع خوب بود مرسی... خسته نباشی

thumbs_up.png

ارسال دیدگاه