تساوی در مادرید

نویسنده:
تساوی در مادرید

هفته ی بیست و نهم لالیگا طوری ادامه یافت که والنسیا در وینسته کالدرون مادرید میهمان اتلتیکو مادرید بود و در پایان با نتیجه 1-1 زمین را ترک کرد.برای والنسیا جوناس دقیقه 5 و برای اتلتیکو فالکائو دقیقه 6 گلزنی کردند.

اتلتیکو مادرید:

کورتویس،گودین،کاسمیرسکی،میراندا،مانکیو،سوارز،کوکه،توران(رائول گارسیا 26)،جابی،فالکائو،دیگو کاستا

والنسیا:

دیگو آلوز،خوآ پریرا،متیو،ریکاردو کاستا،گواردادو،پارخو،تینو کاستا،بانگا(کانالس 67)،پیاتی(ویرا 84)،جوناس،والدز(سیسوخو 65)

والنسیا بازی را طوفانی آغاز کرد و موفق شد در دقیقه 5 با پاس خوآ پریرا و ضربه ی جوناس از میزبان رده سومی خود پیش بیفتد.اما این پیروزی فقط ثانیه هایی دوام داشت و فالکائو با سانتر آردا توران موفق به باز کردن دروازه ی دیگو آلوز شد.

بعد از این دو گل،بازی تا دقایق پایانی نیمه ی اول تقریبا در اختیار والنسیا بود که در این 30 دقیقه والنسیا چند موقعیت گل خطرناک روی دروازه ی اتلتیکو خلق کرد اما هیچکدام ثمری نداشت.

از جمله ی این فرصت های گل می توان به حرکت متیو در گوشه های محوطه ی جریمه ی حریف و پاسی که به هائدو والدز داد،اشاره کرد.والدز بعد از کنترل توپ ضربه ی خود را به سمت دروازه زد اما توپش به یار خودی که گواردادو بود برخورد کرد و راهی به دروازه نیافت.

شاید بهترین موقعیت والنسیا در دقیقه 37 بود که پیاتی با پای راست ضربه ای محکم به سمت دروازه ی اتلتیکو زد که به تیر دروازه برخورد کرد و در برگشت هم جوناس ضربه ای چکشی زد که کورتویس آن توپ را دفع کرد.

بعد از آن اتلتیکو کم کم بازی را در اختیار گرفت و با یک ضربه آزاد سرکش دروازه والنسیا را تهدید کرد که دیگو آلوز به خوبی توپ را دفع کرد.

از اتفاقات دیگر بازی در نیمه ی اول می توان به حرکت پا به توپ بانگا در محوطه جریمه ی اتلتیکو و ضربه ی پیاتی از پشت محوطه که در چارچوب نبود،اشاره کرد.

از دیگر نکات بازی در نیمه ی اول،مصدومیت آردا توران هافبک ترک اتلتیکو در دقیقه 27 و خطای خشن دنی پارخو در دقیقه 42 که منجر به دریافت یک کارت زرد برایش شد.

در مجموع در نیمه ی اول والنسیا تیم برتر میدان بود که موفق شد 12 شوت به سمت دروازه حریف بزند،در حالی که اتلتیکو فقط 2 توپ به سمت دروازه والنسیا زده بود.درصد مالکیت توپ هم 67 به 33 به سود والنسیا بود.

نیمه ی دوم در مجموع نیمه ی خشنی بود.بازیکنان دو تیم در مقاطعی از بازی در جریان بازی با هم درگیر می شدند اما این درگیری ها آنقدری ادامه پیدا نکرد که کنترل بازی از دست داور خارج شود و کار به کارت قرمز و... بکشد.

در نیمه ی مربیان،شاگردان سیمئونه نبض بازی را در دست گرفتند و چند موقعیت گلزنی هم به وجود آوردند اما هیچکدام منجر به گل نشد.

در دقیقه 59 فالکاو با یک پاس زیبا کوکه را در موقعیت گل قرار داد اما دیگو آلوز به موقع از دروازه بیرون آمد و توپ را دفع کرد.

دقایقی بعد اتلتیکو با یک ضربه ی آزاد دروازه ی والنسیا را تهدید کرد اما مدافعین والنسیا توپ را دور کردند.لحظاتی بعد با یک ضربه ی کرنر تا مرز بازکردن دروازه ی والنسیا پیش رفتند اما این بار ضربه ی سر فالکائو به دست جوناس برخورد کرد اما اعتقاد داور ادامه ی بازی بود.

یکی از معدود موقعیت های والنسیا در نیمه ی دوم ضربه ی ناگهانی دنی پارخو از پشت محوطه ی جریمه بود که با اختلافی نچندان زیاد از کنار دروازه بیرون رفت.

با این نتیجه و با توجه به تساوی سوسیداد و پیروزی مالاگا،والنسیا پس از این دو تیم در رتبه ی ششم قرار گرفت.

 

بازگشت

تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده.
شما اولین دیدگاه را بنویسید.

ارسال دیدگاه