والنسیا 2-2 رئال مادرید؛ بازگشت بنیتز به مستایا، نه سیخ را سوزاند نه کباب

نویسنده:
والنسیا 2-2 رئال مادرید؛ بازگشت بنیتز به مستایا، نه سیخ را سوزاند نه کباب

دیدار دو تیم والنسیا و رئال مادرید از هفته هجدم لالیگا با تساوی 2-2 به پایان رسید.رافائل بنیتز سرمربی رئال مادرید پس از 11.5 سال به مستایا باز می گشت. بنیتز از سال 2001 تا 2004 سرمربی والنسیا بود که طی آن 2 قهرمانی لالیگا و یک قهرمانی جام یوفا را به ارمغان آورد. بنیتز امشب مورد استقبال هواداران والنسیا قرار گرفت.

این بازی از شبکه 3 سیما پخش شد که مثل همیشه فرصتی بود تا اطلاعات گزارشگرهای ایرانی را در مورد والنسیا محک بزنیم و حرف های نیش و کنایه دار آن ها را بشنویم. گزارشگر بازی در ابتدا آندره گومز ملی پوش پرتغالی والنسیا را پاراگوئه ای دانست و سپس آن را اصلاح کرد! یا در کل بازی آنتونیو باراگان را اصرار داشت باراگیان خطاب کند. در مورد تصمیمات داوری یا روی صحنه های گل های والنسیا، موج صدای پایین وی نشان از این داشت که گزارشگر از گل والنسیا خوشحال نشده؛ این را روی گل های رئال مادرید هم می شد دید که چقدر با آب و تاب از گل رئال مادرید خبر می داد... یا در اوایل نیمه دوم راست و چپ را از هم تشخیص نداد و گفت:

فیل نویل در سمت چپ گری نویل و انگولو در سمت راست نویل قرار دارند.

در صورتی که گزارشگر از جهت خود به صحنه نگاه کرده بود! انسان است، اشتباه می کند ولی زمانی که همین افراد در برنامه آقای گزارشگر سخت ترین سوالات را از مردم میپرسند و سپس به خود می نازند که چقدر کار بلد هستند و از طرفی گاه خود جوابی غلط را به مردم می دهند، باعث می شود، چشم ها را روی این اشتباهات و کنایه ها نبندیم. مسائلی مثل این زیاد در بازی بود که نمی توان همه آن ها را نوشت چرا که این گزارشگر صدا و سیمای ایران بیشتر از این ارزش صحبت شدن ندارد. 

در مورد نحوه بازی والنسیا می توان تا حدی ابراز امیدواری کرد هرچند هنوز برای نظر دادن در مورد والنسیای تحت هدایت گری نویل زود است و باید منتظر ماند و دید در دیدار های بعدی چه رقم می خورد. روحیه تیم بهتر از قبل شده بود، هرچند بازی در مستایا بود و تا حدی انگیزه زیاد بازیکنان طبیعی بود ولی والنسیا در این فصل در همین مستایا به زنیت سن پترزبورگ روسیه و المپیک لیون فرانسه باخته بود.

نکته نا امید کننده قناعت تیم بود که حتی پس از اخراج کواچیچ از رئال مادرید، برنامه ای برای هجوم نداشت و انگار نه انگار که حریف میهمان یک یار کمتر دارد و در پایان شاگردان بنیتز ابتدا گل دوم را به ثمر رساندند و سپس در یک حرکت خودجوش روی سانتر دپول و ضربه سر رودریگو مورنویی که پس از 3 ماه مصدومیت، دوباره فرصت بازی پیدا کرده بود، پاکو آلکاسر با ضربه سر دروازه کیلور ناواس را باز کرد...

در دقایق پایانی دو تیم حملات بسیار زیادی داشتند و سرعت بازی بسیار زیاد شده بود که می توان به موقعیت از دست رفته توسط آلوارو نگردو تازه وارد اشاره کرد. در آن سوی میدان هم رئال مادرید چند موقعیت داشت که هیچکدام راهی به دروازه نیافت تا این بازی با نتیجه 2-2 به پایان برسد.

گری نویل سرمربی والنسیا پس از این دیدار در مصاحبه با سایت رسمی والنسیا گفت:

ما در ابتدای بازی در شرایط سختی قرار داشتیم ولی رفته رفته بهتر شدیم و برای مادریدی ها مشکل ساز شدیم. این بهترین نمایشمان تاکنون بود. می خواستیم پیروز شویم؛ شما باید ریسک کنید تا پیروز شوید. ما بازی بسیار خوبی به نمایش گذاشتیم. من سرمربی باشگاه بزرگی هستم.

والنسیا:

جائومه دومنک، باراگان، اوربان ( رودریگو مورنو 79 ) ، عبدالنور، سانتوس، پارخو ( نگردو 84 ) ، دانیلو باربوسا، آندره گومز، رودریگو دپول ( خاوی فوئگو 86 ) کانسلو، پاکو آلکاسر

گفتنی است که گل های والنسیا را در این دیدار دانیل پارخو از روی نقطه پنالتی و پاکو آلکاسر و گل های رئال مادرید را کریم بنزما و گرت بیل به ثمر رساندند.

دیدار بعدی والنسیا 4 شنبه در جام حذفی برابر گرانادا است.

 

بازگشت
فرشاد فرخی

بازی خوبی بود....خیلی راحت می شد برد رئالو

 

ایشالله بقیه بازیا امتیاز جمع کنن خفاشا

ارسال دیدگاه