تحلیل بازی والنسیا-بارسلونا

نویسنده:
تحلیل بازی والنسیا-بارسلونا

بارسلونا و والنسیا در حالی شنبه شب در مستایا به مصاف هم رفتند که هر دو تیم از مربیان جدیدی روی نیمکت بهره می بردند.

بازی در دقایق ابتدایی بازی در اختیار بارسلونا بود و انتظار می رفت که در همان اوایل بازی بارسلونا به گل برسد که همین طور هم شد و بارسلونا در دقیقه ی 11 روی حرکت مسی به گل رسید.بعد از گل اول هم بازی در اختیار میهمان بود ولی رفته رفته والنسیا گریزی به خط دفاع بارسلونا می زد که یک بار هم توسط دورلان پابون،مهاجم جدید خود یک موقعیت خطرناک روی دروازه ی بارسلونا خلق کرد.

بارسلونا در دقایق 39 و 41 باز هم توسط مسی به گل رسید و خط دفاع متلاشی والنسیا بیش از پیش به چشم آمد.با آن سبک بازی به نظر می رسید والنسیا گل های بیشتری هم دریافت خواهد کرد اما این گونه نشد و والنسیا دقایقی بعد از گل سوم بارسلونا روی سانتر خوآ پریرا و ضربه ی آکروباتیک و تماشایی هلدر پوستیگا یکی از گل ها را جبران کرد تا کمی امید به کاروان والنسیا بازگردد.در همین گیر و دار،اور بانگا با یک شوت محکم تیمش را صاحب یک کرنر کرد و روی آن کرنر والنسیا روی سانتر اور بانگا و ضربه ی سر زیبای هلدر پوستیگا بازی را 3-2 کرد.لحظاتی بعد هم نیمه ی اول به اتمام رسید.به این ترتیب والنسیا با یک روحیه ی خوب و بارسلونا شوکه به رختکن رفتند و هواداران والنسیا در 15 دقیقه ی بین دو نیمه امیدوار بودند تا میروسلاو جوکیچ،سرمربی خفاش ها تدابیری برای برگرداندن نتیجه ی بازی و حتی پیروزی در این بازی اندیشیده باشد ولی متاسفانه جوکیچ قادر به انجام کار خاصی نبود و نیمه ی دوم خیلی آرام آغاز شد و گاهی دو تیم روی دروازه ی هم خطراتی را ایجاد می کرد که در چند صحنه دیگو آلوز،دروازه بان والنسیا برخلاف نیمه ی اول مهار های بسیار خوبی داشت و مانع بازشدن دروازه ی تیمش شد.شاید اگر نیمه ی اول ادامه داشت والنسیا می توانست بازی را به تساوی بکشاند.

جوکیچ دو تعویض را در دقیقه ی 68 انجام داد و طی آن اور بانگا هافبک طراحش را به همراه سرجیو کانالس،هافبک راست والنسیا در این بازی،بیرون کشید و به جای این دو،سفیان فاغولی و جوناس گونکالوز را به میدان آورد و به این تغییر،تیم کمی هجومی تر شد.

شاید بهتر بود از بین خاوی فوئگو و میشل هررو،یکی از بازی بیرون می رفتند و بانگا در ترکیب باقی می ماند تا والنسیا میانه ی میدان را بهتر در دست بگیرد و بتواند دروازه ی بارسلونا را باز کند.

جوناس در دقایق پایانی با پای چپ تیر دروازه ی ویکتور والدز را به لرزه در آورد.

از صحنه های بحث برانگیز بازی،ضربه ی کرنر والنسیا بود که توپ ابتدا با دست یوردی آلبا برخورد کرد و چند ثانیه بعد شوتی از خاوی فوئگو به دستان فابرگاس برخورد کرد ولی داور در هیچ دو صحنه اعتقادی به پنالتی نداشت.

تعویض سوم جوکیچ،در دقیقه 82 انجام شد و دانیل پارخو به جای میشل هررو وارد زمین شد.

از نکات دیگر بازی،حضور دورلان پابون،مهاجم جدید لوس چه در ترکیب اصلی تیم بود.پابون هفته ی پیش با مبلغ 7 میلیون یورو به والنسیا ملحق شد.پابون در این بازی به عنوان هافبک چپ بازی کرد و هم در دفاع و هم در حمله مثمر ثمر ظاهر شد.

شاید داور بازی هم در بعضی لحظات خوب کار نکرد؛گاهی زیاد سوت می زد و گاهی هم فراموش می کرد سوت بزند!

اما گزارشگر بازی....!

همانطور که می دانید بازی والنسیا-بارسلونا به صورت مستقیم از شبکه ی سه سیما پخش شد.باز هم فرصتی بود تا سواد گزارشگران صدا و سیمای ایران را محکی بزنیم....

گزارشگر بازی در یک صحنه،به دورلان پابون،پابلو پیاتی گفت!نیاز به توضیح بیشتر نیست چرا که این دوهیچ شباهتی در ظاهر خود ندارند که بگوییم گزارشگر یک لحظه این دو را با هم اشتباه گرفته.پس می توان نتیجه گرفت که گزارشگر محترم بازی نه پابون را می شناخته نه پابلو پیاتی را!

در یکی دو صحنه هم اور بانگا را دانیل پارخو خطاب کرد و دانیل پارخو را اور بانگا!یاد آور می شود بانگا و پارخو حتی یک ثانیه هم با هم در میدان حضور نداشتند!

گزارشگر از نیمکت نشینان دو تیم صحبت می کرد؛وقتی نوبت به والنسیا رسید،اینگونه صحبت های خود را کامل کرد که از نیمکت نشینانی که والنسیا می تواند روی آن ها حساب کند می توان به جوناس و پانادرو اشاره کرد!پانادرو،نام پایانی ویسنته گوایتا دروازه بان والنسیا است.ما که نشنیده بودیم تیمی که یک گل عقب است،دروازه بان خود را تعویض کند!ضمنا کمتر کسی گوایتا را پانادرو خطاب می کند!

وقتی بارسلونا 3-0 پیش افتاد،گزارشگر بازی به این نکته اشاره کرد که بعید است که والنسیا بازی را جبران کند و والنسیایی ها باید تلاش کنند که بیشتر گل نخورند....بعد از جبران والنسیا،گزارشگر برای توجیه صحبت های نیمه ی اولش چند بار به این نکته اشاره کرد که بارسلونا از 2 گل والنسیا آنقدر شوکه شده بود که هنوز خود را در میدان پیدا نکرده است....!

 

سید محسن علوی زاده

بازگشت
mehdi albelda

اقای خیابانی که کل 90 دقیقه رو اعصاب بود .ای کاش این بازی رو به عادل میدادن البته مزدک و جاودانی هم خیلی بهتر از اقای خیابانی گزارش میکنن.خداییش دم هلدر پوستیگا هم گرم خیلی تعصبی و پر تلاش بازی میکرد نشون داد که تو روزهای سخت و سرنوشت ساز میتونیم روش حساب باز کنیم

kiyarash

بله دیگه آقای جواد خیابانی همیشه تو توهم هست و اسمه بازیکنان رو بلد نیست

ValenciA

انصافا نتیجه به هیچ عنوان عادلانه نبود. در مورد گزارشگر هم که ...

چیزی نگیم بهتره no

محمد کانیزارس

درود بر تمام دوستان عزیز والنسیایی .دوستان اصلا ناراحت نباشید مطمئنم که تو بازی های اینده تفکرات مربی بیشتر با تیم هماهنگ میشه و روز به روز بهتر میشیم.زنده باد خفاشان دره سیاه

کسری

سلام بر همه دوستان گل هوادار والنسیا . من از سال 2000 تا حالا هوادار والنسیا هستم و تازه امروز با این سایت اشنا شدم نمیدونم چند ساله که این سایت وجود داره ولی ای کاش زودتر با سایت خوبتون اشنا میشدم .از این به بعد همیشه به سایت خوبتون سر میزنم پاینده باشید .درود بر والنسیا

kiyarash

سلام کسری جان خوشحالم که هوادار والنسیا هستی و اینجارو پیدا کردی میتونی به این وب سایت هم سر بزنی www.vcf.blofa.com امیدوارم ببینمت

ارسال دیدگاه