والنسیا 1-1 بارسلونا ؛ وورو با گلزنی مینا حجت خود را تکمیل کرد

نویسنده:
والنسیا 1-1 بارسلونا ؛ وورو با گلزنی مینا حجت خود را تکمیل کرد

والنسیا در مصاف با بارسلونا با نتیجه 1-1 متوقف شد.

با عرض پوزش به دلیل از دست رفتن یکی از عزیزانمان قادر به نوشتن اخبار در چند روز گذشته نبودیم

بازی در حالی که در ورزشگاه مستایا انجام می شد که گری نویل، سرمربی جدید والنسیا در جایگاه ویژه تماشاگران قرار داشت و سالوادور گونزالز مارکو ملقب به وورو همانند دیدار برابر باراکالدو در جام حذفی، سرمربی موقت والنسیا بود. وورو که سالیان سال است سرپرست والنسیا به شمار می رود، در مقاطع موقتی عملکرد خوبی را به نام خود ثبت کرده است؛ برای مثال پس از اخراج رونالد کومان در فصل 2008-2007 در 6 بازی باقی مانده لالیگا 5 پیروزی و یک شکست به ثبت رسانید و والنسیا را از رتبه های پایینی لالیگا به رتبه دهم رساند. نکته جالب توجه اینکه در آن مقطع تنها شکست وورو برابر بارسلونا در نیوکمپ بود.

پس از کناره گیری اسپیریتو در 9 آذر، وورو به همراه فیل نویل سکان هدایت والنسیا را به عهده گرفتند و والنسیا موفق شد در خانه باراکالدو این تیم را شکست دهد و جام حذفی را خوب شروع کند. در این دیدار مهم و حساس در حالی که والنسیا بیشتر از همیشه محروم و مصدوم داشت و 4 بازیکن از 7 بازیکن نیمکت ذخیره از بازیکنان تیم دوم والنسیا بودند، در نیمه نخست با وجود ارائه نمایشی تدافعی با تساوی بدون گل به رختکن رفت. در نیمه دوم در صحنه ای مشکوک به آفساید لوئیز سوارز دروازه جائومه دومنک را گشود. پس از این گل وورو دست به تعویض هایی زد و زکریا باکالی را به جای انزو پرز مصدوم و پابلو پیاتی را به جای رودریگو دپول وارد بازی کرد. لازم به ذکر است که رودریگو دپول در شبی که والنسیا موقعیت های زیادی را روی دروازه بارسلونا خلق نکرد، یک موقعیت بسیار خوب گلزنی را از دست داد

در دقیقه 85 دانیلو باربوسا در یک سوم دفاع والنسیا با پاسی زکریا باکالی را صاحب توپ کرد، زکریا هم با پاسی در عمق پاکو آلکاسر را که در بین چند مدافع بارسلونا محاصره شده بود را صاحب توپ کرد؛ حمل توپ زیبا و هوشمندانه پاکو و توسرتوپ او و در نهایت پاس عالی او سانتی مینا را در موقعیت گلزنی قرار داد و او به زیبایی دروازه کلودیو براوو را باز کرد و نخستین گل خود را با پیراهن والنسیا به ثمر رساند.

نمی توان این را رد کرد که والنسیا زیبا بازی نکرد اما با توجه به داده ها و ابزارهایی که در اختیار وورو بود، کسب یک امتیاز از بارسایی که شکست ناپذیر نشان داده در چند هفته اخیر، نمی تواند راضی کننده نباشد. والنسیا در دفاع عالی عمل کرد و در حمله هم از تک موقعیت های خود به خوبی استفاده کرد. اگر گل بارسلونا را آفساید بدانیم، می توان گفت که خط دفاع والنسیا بسیار کم نقص کار کرده، آن هم در شبی که روبن وزو به عنوان مدافع راست بازی کرد و شکودران مصطفی جای خود را به آدرلان سانتوسی داده بود که دیگر پر اشتباه و غیر قابل اعتماد نبود

به طور کلی عملکرد بیشتر بازیکنان والنسیا قابل قبول بود؛ از جائومه دومنکی که مثل همیشه با انگیزه و پر انرژی توپ ها را دور می کرد تا دانیلو باربوسایی که با شوت خود قصد گل برتری خفاش ها را داشت و رودریگو دپولی که با خروج اسپیریتو به ترکیب اصلی بازگشته بود.

اکنون هواداران والنسیا منتظرند تا ببینند گری نویل بی تجربه می تواند از پس لیونِ نگون بخت برآید یا والنسیا بدون درنظر گرفتن نتیجه بازی خنت-زنیت از دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا حذف می شود.

بازگشت

تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده.
شما اولین دیدگاه را بنویسید.

ارسال دیدگاه