جایومه ستاره ای تازه از قلب آکادمی

نویسنده:
جایومه ستاره ای تازه از قلب آکادمی

فوتبال علاوه بر گل ها و قهرمانی ها پر از صحنه ها ی عجیب و غریب است.

صحنه هایی که باورش برای آدم سخت و یا حتی غیر ممکن است.با هیچ منطق و ریاضی قابل توجیه نیستند .این اتفاقات می توانند شاد و غرور آفرین و یا برعکس غم انگیز باشند.

این اتفاقات می تواند حول بازیکنان هم رخ بدهد مثلا همین چند سال پیش وقتی میرسلاو کلوزه با بیرحمی از بایرن خارج شد منطقا به پایان فوتبالش رسیده بود اما در لاتزیو دوباره همان کلوزه ی بایرن و اسطوره ی آلمان شد الیته کاملا برعکس هم می تواند رخ دهد مثلا ماریو بالوتلی یا همان سوپر ماریو ی سابق که الان کمتر تیمی علاقه مند به خرید سوپر من جوان ایتالیایی است.

اما یکی دیگر از این اتفاق ها ی عجیب امسال در والنسیا ی اسپانیا افتاد در قلعه ی مستایا .قلعه ای که همواره بازیکنان تراز اول و خوبی را تربیت کرده اما این بار چیزی فرا تر از تربیت بلکه معجزه رخ داد.از کلمه ی معجزه استفاده می کنم چون زمان بسیار کمی برای این مورد صرف شد.

جایومه دومنک دروازبان 24 ساله ای که تا اخرین لحظات تابستان امسال ماندنش در مستایا در هاله ای از ابهام بود.دروازبانی از آکادمی والنسیا .جایومه از کوردوبا پیشنهاد داشت اما تصمیم گرفت در مستایا بماند و مبارزه کند تا به قول خودش روح پدربزرگش را که چند ماهی می شد فوت کرده خوشحال کرده باشد.جایومه دروازبان چهارم بود پشت سر دیگو آلوز و متیو رایان و یوئل رودریگز .دیگو آلوز در آخرین هفته ی فصل قبل دچار مصدومیتی طولانی شد تا تقریبا نیم بیشتر این فصل را از دست بدهد .مسابقات با بازی در مقابل موناکو در پلی آف لیگ قهرمانان شروع شد همانطور پیش بینی می شد رایان در درون دروازه و یوئل نیمکت نشین بود.تا هفته ی دوم لالیگا برنامه همین بود ,جایومه جایی در تیم نداشت تا اینکه در تمرینات بعد از بازی با دپور رایان مصدوم شد..

جایومه فوق العاده تمرین کرد طوری که نونو در کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی با اسپورتینگ(هفته ی بعد بازی با دپورتیوو) گفت می خواهد به جایومه اعتماد کند.

و این شد که جایومه اولین برای اولین بار بازی در لالیگا را تجربه کرد .در آن بازی که با پیروزی 1-0 والنسیا تمام شد جایومه یک ستاره بود تا جواب اعتماد مربی را بدهد بعد از پیروزی در ان بازی جایومه دستانش را بالا گرفت و فریاد شادی سرداد .بالاخره تمریناتش نتیجه داد.

تا به امروز جایومه 6 بازی پشت سر هم سنگربان والنسیا بوده که آخرین آن ها همین بازی چند روز پیش برابر لیون بود.

او ازاین 6 بازی در 4 بازی کلین شیت کرده که آمار فوق العاده است.

کسی باورش نمی شد اصلا قرار نبود دروازبان چهارم به یکی از بهترین بازیکن ها ی چند هفته ی تیم تبدیل شود.

با منطق جور در نمی آید اما این هم یکی دیگر از زیبایی ها ی فوتبال است.

البته مربیان باید مراقب باشند تا جایومه مثل بالوتلی یا خیلی ها ی دیگر نشود.مسلما قرار گرفتن در یک فضا ی رقابتی می تواند به پیشرفت او کمک کند.

اما چیزی که مهم است این است که هواداران دوباره برای دروازه ی والنسیا رویا پردازی می کنند.

 طبقه بندی:جائومه دومنک
بازگشت

تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده.
شما اولین دیدگاه را بنویسید.

ارسال دیدگاه