پیش بازی لیون - والنسیا؛ دیدار پس از 15 سال

نویسنده:
پیش بازی لیون - والنسیا؛ دیدار پس از 15 سال

تیم های المپیک لیون و والنسیا سه شنبه ساعت 22:15 به وقت تهران در ورزشگاه استاده در ژرلند به مصاف یکدیگر می روند. لیون بازی نخست خود را در بلژیک برابر خنت با تساوی 1-1 پشت سر گذاشت. والنسیا در ورزشگاه مستایا با نتیجه 3-2 به زنیت سن پترزبورگ روسیه باخت. هر دو تیم در لیگ داخلی خود در رتبه هشتم جدول قرار دارند. این دو تیم در طول تاریخ دو بار با یکدیگر بازی کرده اند که در هر دو بازی والنسیا پیروز شده است. این بازی ها در لیگ قهرمانان فصل 2001-2000 انجام شده بود.

المیپک لیون در آخرین بازی خود با نتیجه 3-1 به بوردو باخت. آن ها در 6 بازی اخیر خود 3 تساوی، 2 پیروزی و یک شکست را تجربه کردند. لیون پس از چند فصل دوری از لیگ قهرمانان اروپا دوباره به این جام بازگشته و امیدوار است بتواند تساوی مقابل خنت 10 نفره در بازی اول را با این پیروزی خانگی جبران کند.

 والنسیا فصل را با حذف دیگر نماینده فرانسه آغاز کرد؛ آن ها موفق شدند در مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا از سد موناکو گذشتند. پس از این، آن ها شروع خوبی در لالیگا نداشتند ولی در آخرین بازی خود موفق شدند گرانادا را مغلوب کنند و با روحیه ای خوب خود را آماده این بازی کنند. با توجه به شکست خانگی هفته اول در برابر زنیت، شاگردان اسپیریتو برای صعود از این گروه باید در خارج از خانه امتیازات لازم را کسب کنند. به گفته سرمربی پرتغالی خفاش ها، این تیم با چیدمان 2-4-4 بازی خواهد کرد.

غایبین دو تیم:

لیون: فکیر، گرنیر، فوفانا، رافائل، باکاری کنه، هنری بدیمو، یانگا امبیوا

والنسیا: آلوز، گایا، گومز، رایان ( احتمالی)

تازه های دو تیم:

لیون: الکساندر لاکازته مهاجم لیون پس از استراحت در بازی اول هفته مقابل بوردو در این بازی از ابتدا وارد بازی خواهد شد. احتمال حضور سرجی داردر در ترکیب اصلی این تیم نیز وجود دارد.

والنسیا: با توجه به بازگشت متیو رایان به تمرینات، دروازه بان اصلی والنسیا در این بازی مشخص نیست. جائومه دومنک یا متیو رایان سنگربان اصلی والنسیا خواهند بود.

با توجه به مصدومیت گایا، اوربان مدافع چپ والنسیا در این دیدار است.

 

* تبادل با طرفداری

بازگشت

تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده.
شما اولین دیدگاه را بنویسید.

ارسال دیدگاه