بررسی خرید های والنسیا در فصل 2015-2014

نویسنده:
بررسی خرید های والنسیا در فصل 2015-2014

والنسیا در تابستان 2014، یازده ورودی در 11 پست و 20 خروجی داشت و موفق شد با سرمربی جدید خود نونو اسپیریتو سانتو سهمیه غیر مستقیم لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند.

یوئل رودریگز ( دروازه بان) : این دروازه بان 26 ساله به صورت قرضی از سلتا ویگو به والنسیا پیوست تا جای خالی ویسنته گوایتا را پر کند و نیمکت نشین دیگو آلوز باشد. وی در طول فصل فقط 4 بار به میدان رفت. وضعیت آینده او مشخص نیست. به طور کلی یوئل رودریگز در همان حدی که انتظار می رفت، عمل کرد.

ژوآ کانسلو ( مدافع راست) : این بازیکن 21 ساله به صورت قرضی از بنفیکا به والنسیا پیوست و در طول فصل در بیشتر بازی ها نیمکت نشین آنتونیو باراگان بود ولی در مقاطعی که مورد استفاده قرار گرفت، عملکرد امیدوار کننده ای داشت تا حدی که والنسیا قرارداد قرضی او را با پرداخت 15 میلیون یورو دائمی کرد.

نیکولاس اوتامندی ( مدافع میانی): از چشم بسیاری از هواداران اوتامندی بهترین خرید والنسیا در این فصل به شمار می رود. وی به عنوان یک ستون خود را در قلب خط دفاع اثبات کرد و در کنار مصطفی عملکرد قابل قبولی داشتند. مبلغ انتقال وی از پورتو به والنسیا 12 میلیون یورو بود. اوتامندی در حال حاضر از منچستریونایتد پیشنهاد جدی دارد و هنوز وضعیت آینده این بازیکن آرژانتینی مشخص نیست ولی والنسیا برای فروش مدافع 27 ساله ارزشمند خود 50 میلیون یورو درخواست کرده است. اوتامندی 6 گل برای خفاش ها به ثمر رساند.

شکودران مصطفی ( مدافع میانی):  مصطفی پس از قهرمانی با تیم ملی آلمان در جام جهانی 2014 با مبلغی در حدود 8 میلیون یورو ( مبلغ دقیق این انتقال ذکر نشده ولی در حدود 8-15 میلیون یورو در منابع آورده شده) از سمپدوریا ایتالیا به والنسیا پیوست و همانطور که گفته شد، خیلی خوب در کنار اوتامندی عمل کرد. مصطفی هم جز خرید های خوب این فصل والنسیا محسوب می شود که نقش پررنگی در موفقیت تیمش داشت. این مدافع 23 ساله 4 بار در این فصل برای خفاش ها گلزنی کرد.

لوکاس اوربان ( مدافع چپ-میانی) : اوربان زننده نخستین گل فصل بود که موفق شد در دیدار برابر سویا پس از ورود به میدان گل تساوی را وارد دروازه شاگردان اونای امری بکند و والنسیا فصل را با تساوی آغاز کند. این بازیکن چپ پا با وجود مصدومیت هایی که داشت، هم در سمت چپ خط دفاعی و هم در قلب خط دفاع نیاز های والنسیا را بر طرف کرد. هرچند وی انتخاب نخست اسپیریتو برای سمت چپ خط دفاعی و قلب دفاع محسوب نمی شد، اما درخشش او سبب شد تا اسپیریتو در چند بازی از 3 مدافع میانی استفاده کند و از اوربان در کنار مصطفی و اوتامندی بهره ببرد. اوربان در این فصل دوباره به تیم ملی آرژانتین دعوت شد و در مقابل اکوادور دومین بازی ملی خود را انجام داد.

فیلیپه آگوستو ( هافبک دفاعی) : این هافبک برزیلی در ریو آوه هم با نونو اسپیریتو کار کرده بود و تابستان 2014 به صورت قرضی و یک ساله از ریو آوه به والنسیا ملحق شد اما نتوانست شرایط خوبی را برای خود دست و پا کند و در بیشتر مقاطع فصل یک نیمکت نشین بود. فیلیپه در این فصل فقط 8 بار در بازی های رسمی برای والنسیا بازی کرد. وضعیت آینده او مشخص نیست ولی اگر وی به ریو آوه باز گردد، جای تعجبی باقی نمی ماند.

برونو زوکولینی ( هافبک میانی)- نیم فصل اول: این هافبک آرژانتینی تابستان گذشته به صورت قرضی و یک ساله از منچسترسیتی به والنسیا پیوست ولی فقط تا نیم فصل اول در مستایا بود و پس از آن، قرارداد قرضی اش فسخ و از سوی باشگاه انگلیسی به کوردوبا قرض داده شد. زوکولینیِ 22 ساله در نیم فصل اول فقط 1 بار ( 45 دقیقه ) برای والنسیا بازی کرد.

انزو پرز ( هافبک میانی)  نیم فصل دوم: یکی از بهترین های بنفیکا در فصول گذشته زمستان 2015 با مبلغ 25 میلیون یورو به والنسیا پیوست. این بازیکن 29 ساله تا کنون در حد و اندازه های یک بازیکن 25 میلیون یورویی نبوده؛ هرچند مصدومیت هایی که داشت منجر شد تا با شرایطش در تیم ملی آرژانتین و بنفیکا فاصله داشته باشد. بدون شک این هافبک میانی در فصل آتی حرف های بیشتری برای گفتن خواهد داشت ولی اینکه بازیکنی در این سن و سال ارزش پرداخت 25 میلیون یورو را دارد یا نه، پرسشی است که باید از مدیران والنسیا پرسید.

آندره گومز ( هافبک میانی): این هافبک 22 ساله از همان ابتدا نبوغ و توانایی های خود را به رخ همگان کشید. گومز که به صورت قرضی از بنفیکا به والنسیا ملحق شده بود، به تازگی قرارداد خود با والنسیا را دائمی کرد. این هافبک ملی پوش در مقاطعی از فصل از مرز آمادگی دور شده بود ولی در کل یکی از بازیکنان موثر والنسیا در فصلی که گذشت، بود. او در حال حاضر با مصدومیتی طولانی مدت دست و پنجه نرم می کند که هافبک پرتغالی را از حضور در مقطع ابتدایی فصل و مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا که مرداد ماه، برگزار خواهد شد، دور می کند.

رودریگو مورنو ( هافبک کناری-مهاجم ) : رودریگو فصل را خوب آغاز کرد ولی رفته رفته افت محسوسی داشت و تا حدی که وی در پایان فصل قول بهتر شدن در فصل آینده را به هواداران داد. مورنو هم از بنفیکا به والنسیا پیوست و در ابتدا قرارداد وی با والنسیا قرضی بود که زمستان گذشته این قرارداد، دائمی شد. گفته می شود این انتقال 30 میلیون یورو بوده است و رودریگو مورنو ماچادو 24 ساله گران قیمت ترین خرید تاریخ والنسیا لقب گرفته است.

رودریگو دِپُل ( هافبک کناری- تهاجمی) : این بازیکن آرژانتینی از ریسینگ کلاب کشورش در ازای 6.5 میلیون یورو به اسپانیا آمد. رودریگو شروع خوبی نداشت، وی در نخستین بازی اش با پیراهن والنسیا یک دقیقه پس از ورود به زمین به جای پاکو آلکاسر، به خاطر خطا روی الکس ویدال، بازیکن سویا از داور بازی کارت قرمز گرفت. دپل در طول فصل 27 بار برای والنسیا بازی کرد و موفق به زدن 2 گل نیز شد. آینده ای درخشان برای این بازیکن 21 ساله پیش بینی می شود.

آلوارو نگردو ( مهاجم نوک) : شاید بحث برانگیز ترین ورودی والنسیا در این فصل آلوارو نگردو 29 ساله باشد. او با قراردادی قرضی از منچسترسیتی به والنسیا پیوست که در این قرارداد ذکر شده بود که والنسیا باید این قرارداد را با پرداخت 30 میلیون یورو دائمی کند، مگر والنسیا سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را به دست نیاورد و در این حالت نگردو حق انتخاب دارد که در شرایط فعلی که والنسیا در رتبه چهارم جدول جای گرفته و سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرده، قسمت دوم بند قرارداد بی تاثیر است. عملکرد نا امید کننده نگردو در این فصل، تصمیم گیری باشگاه را در مورد نگاه داشتن نگردو و در درجه دوم با چه مبلغی، سخت کرده است. نگردو پس از پشت سر گذاشتن مصدومیتش در ابتدای فصل، به تمرینات والنسیا افزوده شد و در طول فصل در 33 بازی فقط موفق به زدن 6 گل و دادن 1 پاس گل شد. هم چنین نگردو نتوانست برای پاکو آلکاسر، مهاجم جوان خفاش ها الگوی مناسبی باشد. 

 

 

*** این مطلب نوشته یکی از نویسندگان همین سایت است که در وبسایت طرفداری هم قرار دادیم.

Mohsente

 
بازگشت

تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده.
شما اولین دیدگاه را بنویسید.

ارسال دیدگاه