جوانی برخاسته از اوروگوئه

نویسنده:
جوانی برخاسته از اوروگوئه

باشگاه والنسیا شاهد ظهور پدیده ی جدیدی در مستایا است.

خفاش ها در سمت راست خط دفاعی دو مدافع تخصصی به نام های آنتونیو باراگان و ژوآ کانسلو دارند. باراگان 27 ساله در فصل جاری بیشتر از ژوآ کانسلو 20 ساله مورد استفاده قرار گرفته است. کانسلو تابستان گذشته به صورت قرضی از بنفیکای کشورش به والنسیا پیوست و عملکرد او سبب شده تا مسئولان والنسیا به فکر دائمی کردن قرارداد این بازیکن آینده دارد بیافتند. با وجود نواقصی که در سمت راست خط دفاعی احساس شده است اما در کل نمی توان عملکرد باراگان و کانسلو را غیر قابل قبول دانست. گفتنی است در ابتدای فصل با روی کار آمدن نونو اسپیریتو در والنسیا، ژوآ پریرا مدافع راست اصلی والنسیا در فصول گذشته از تیم کنار گذاشته شد تا جایی که وی در تعطیلات زمستانی به هانوفر آلمان پیوست. 

پیش از این سه مدافع، بازیکنانی مثل میگل بریتو، کورو تورس و برونو سالتور در سمت راست خط دفاعی انجام وظیفه می کردند. میگل به خاطر ثباتی که داشت منجر شده بود تا جای کورو تورس را بگیرد. پس از خروج کورو تورس از والنسیا، برونو سالتور از آلمریا به والنسیا آمد و با توجه به اصطکاکی که بین میگل و اونای امری، سرمربی وقت خفاش ها، رفته رفته حضورش در ترکیب لوس چه کم رنگ تر شد. برونو که در آلمریا هم با اونای امری کار کرده بود، نتوانست به یک مدافع راست تمام عیار و مطمئن تبدیل شود.

اما در سمت چپ خط دفاعی، والنسیا در بیشتر فصول مشکلات کمی داشته است؛ از حضور امیلیانو مورتی و آسیر دل اورنو گرفته تا جرمی متیو، یوردی آلبا، خوان برنات و حالا هم خوزه لوییز گایا و سالوا روییز (تیم دوم) .

جرمی متیو در ابتدای ورودش به مستایا به عنوان مدافع چپ عملکرد بسیار خوبی را به جا گذاشت؛ پس از چندی زوج سمت چپش با یوردی آلبا به یکی از خطرناک ترین جناحین لالیگا تبدیل شد و از آن جا بود که یوردی آلبا هم به عنوان مدافع چپ مورد استفاده قرار گرفت. پس از خروج آلبا از والنسیا، باز هم جوانی از تیم های پایه به تیم اصلی راه یافت؛ این بار خوان برنات. برنات هم مثل آلبا در ابتدا یک هافبک چپ بود اما به عنوان مدافع چپ بسیار خوب کار کرد و سمت چپ خط دفاعی والنسیا را تامین کرده بود. خوان برنات هم مدت طولانی در تیم اصلی والنسیا بازی نکرد تا کادر فنی به بازیکن دیگری از بازیکنان پایه والنسیا اعتماد کنند؛ خوزه لوییز گایا که در فصل گذشته نیمکت نشین خوان برنات بود، در فصل جاری خیلی خوب جای برنات را پر کرد تا حدی که والنسیا در سمت چپ خط دفاعی خود مشکل خاصی را احساس نمی کند و حتی به دنبال تمدید قرارداد این جوان آینده دار است.

اکنون به نظر می رسد سمت راست خط دفاعی والنسیا متوجه یک بازیکن آینده دار شده است؛ گونزالو فری گواردالوپز مدافع اوروگوئه ای تیم جوانان والنسیا که ماه گذشته تولد 19 سالگی اش را جشن گرفته است، توانایی های خود را به رخ کادر فنی کشیده است. فری از 7 سالگی به اسپانیا آمد و در تیم های مختلفی به فوتبالش ادامه داد تا اینکه در سال 2008 مورد توجه سران والنسیا قرار گرفت و به مستایا ملحق شد. گونزالو فصل گذشته در تیم جوانان والنسیا زیر نظر روبن باراخا، اسطوره باشگاه والنسیا کاپیتان این تیم شد.

این بازیکن فصل گذشته پیشنهادی از سوی تیم جوانان اسپانیا دریافت کرد اما فری ترجیح داد تا برای تیم ملی کشورش بازی کند. این مدافع راست که توانایی بازی به عنوان مدافع میانی و هافبک دفاعی را هم دارد، از سوی برخی کارشناسان شباهت های زیادی به سبک بازی فیلیپ لام، کاپیتان سابق تیم ملی آلمان دارد. 

 

 

**** این مطلب نوشته یکی از نویسندگان همین سایت است که در سایت طرفداری هم قرار دادیم.

 

Mohsente

 

 

بازگشت

تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده.
شما اولین دیدگاه را بنویسید.

ارسال دیدگاه