هفته هایی پر از اتفاق!

نویسنده:
هفته هایی پر از اتفاق!

با عرض پوزش به علت وقفه در به روز کردن سایت،بررسی اجمالی به اتفاقات والنسیا در حین جام جهانی که با قهرمانی آلمان به اتمام رسید،داریم.

 

عجیب تر از تمامی این اتفاقات برکناری خوان آنتونیو پیزی سرمربی تیم بود.با روی کار آمدن پیتر لیم و خورخه مندز یک سری حساب کتاب ها به هم ریخت و این ها آنگونه که خود می خواهند باشگاه را هدایت می کنند.پیزی کسی نبود که مورد قبول لیم و مندز باشد به همین خاطر پیزی را برکنار و نونو اسپیریتو سانتو سرمربی گمنام پرتغالی را به عنوان سرمربی خفاش ها انتخاب کردند.گفته می شود نونو اسپیریتو و خورخه مندز رفاقتی 20 ساله دارند...!

اگر بحث تجربه و کارنامه ی دو مربی را مورد بررسی قرار دهیم،خصوصیتی را پیدا نمی کنیم که پیزی از اسپیریتو سانتو برتر و سرتر نباشد!پیزی در چند ماهی که با والنسیا کار کرده بود عملکرد قابل قبولی داشت،در دوران بازیگری اش بازیکن موفقتری نسبت به نونو اسپیریتویی بوده که بزرگترین افتخارش همراهی پرتغال در یورو 2008 بوده و هیچگاه پیراهن تیم ملی اش را بر تن نکرده!

پیزی با روزاریو سنترال قهرمان لیگ آرژانتین و با یونیورسیداد کاتولیکا قهرمان لیگ شیلی شده بود.عملکرد او سبب شد تا در ماه فوریه 2014 مربی ماه لالیگا شود.درست است که والنسیا بعد از 16 سال جواز حضور در مسابقات اروپایی را کسب نکرد اما نمی توان تمامی تقصیرات را به گردن پیزی انداخت.پیزی بازی 3-0 باخته به بازل در مرحله ی یک چهارم نهایی لیگ اروپا را با 5-0 تغییر داد و حریف سویا در مرحله ی نیمه نهایی شد؛آن جا هم پس از شکست 2-0 در بازی رفت،در بازی برگشت موفق شد تا آخرین ثانیه ها 3-0 پیروز شود و یک اتفاق والنسیا را از فینالیست شدن دور کرد...

اما در آن سو،نونو اسپیریتو سانتو دروازه بان سابق پورتو،دینامو مسکو،اوساسونا،دپورتیوو لاکرونیا در ابتدا مربی دروازه بان های مالاگا و پاناتیاکو یونان بود و سپس 2 سال سرمربی ریو آوه پرتغال شد و آنجا دو نایب قهرمانی برای این تیم کسب کرد و آمار 1.45 امتیاز در هر مسابقه به کار خود خاتمه داده بود.

تصور می شد با تغییر در راس باشگاه و وعده ی حل شدن مشکلات مالی،وضعیت کادر فنی هم بهتر شود ولی حالا دیده می شود که پیزی که سرشناس تر بود از میان می رود و یک مربی گمنام به روی کار آمده که این تغییر از نظر مالی مختص باشگاه هایی است که توانایی پرداخت دستمزد مربیان خوب را ندارند و ترجیح می دهند از مربیان متوسط استفاده کنند نه تیمی مثل والنسیا که متوجه تحولی در راس خود شده است.

تمامی این ها اعداد و ارفام هستند؛در اینکه پیزی مربی خوبی برای والنسیا بوده شکی نیست،حتی در نظرسنجی همین سایت هم دیده می شود که بیشتر هواداران از عملکرد پیزی راضی بوده اند.پیزی که با تیم آشنا شده بود،می توانست در این فصل حرف های بیشتری برای گفتن داشته باشد اما فرصت زیادی به او داده نشد.امید است که اسپیریتو 40 سالهکه قراردادی یک ساله با والنسیا امضا کرده،بتواند روز های خوب والنسیا را تکرار کند.

 

 

خبر دیگر فروش ناگهانی خوان برنات به مبلغ 10 میلیون یورو به بایرن مونیخ بود!برنات که بارها مصاحبه کرده بود در والنسیا می مانم و پیراهن شماره ی 14 را به خاطر ویسنته انتخاب کردم و اظهاراتی از این قبیل؛به یک باره سر از بایرن مونیخ در آورد ولی در آخرین مصاحبه اش با چشمانی خیس،از بازگشت دوباره اش به مستایا سخن گفت...اشک هایی که هواداران والنسیا را تا حدی عصبانی کرده بود و برخی منابع و هواداران،این اشک ها را "اشک تمساح" دانسته اند!

ارزش برنات خیلی بیشتر از 10 میلیون یورو بود.دست کم قبل از روی کار آمدن لیم والنسیا ستارگان خود را انقدر راحت و با این مبالغ از دست نمی داد ولی حالا...

عادل رامی مدافع فرانسوی والنسیا که نیم فصل گذشته را در میلان بازی کرد و با کادر فنی والنسیا مشکلات زیادی داشت،در ازای 4.250.000 یورو به میلان پیوست.رامی که قیمت انتقالش به والنسیا رقمی بین 6-10 میلیون یورو بود،حالا پس از چند فصل بازی کم نوسان با این قیمت از والنسیا جدا شد...

فدریکو نیکولاس کارتابیا هافبک 21 ساله و آرژانتینی والنسیا با عقد قراردادی یک ساله به صورت قرضی به تیم کوردوبا پیوست.کوردوبا این فصل در دسته ی برتر اسپانیا بازی می کند و فرصت بسیار خوبی برای چپ پای والنسیایی است.

کریستین پورتو هافبک 22 ساله ی وی سی اف مستایا (تیم دوم والنسیا) با عقد قراردادی به صورت قرضی تا تابستان 2015 به آلباسته اسپانیا پیوست.این در حالیست که خبرگزاری پلازادپورتیوو این انتقال را دائمی،2 ساله و بدون در نظر گرفتن اختیار والنسیا برای بازگرداندن این بازیکن به مستایا دانسته است.ولی خبرگزاری های دیگر این انتقال را یک ساله و قرضی ذکر کرده اند.

دانیل رامیرز هافبک تهاجمی تیم جوانان رئال مادرید پس از اتمام قراردادش با این تیم با والنسیا قرارداد امضا کرد.این بازیکن چپ پا 22 ساله است و گفته می شود سبک بازی او شبیه خوان ماتا است.

والنسیا در یک بازی دوستانه در اردوی آلمان با نتیجه ی 5-1 تیم بایرویث را شکست داد.گل های والنسیا را در این بازی جاناتان ویرا 2 بار،میشل هررو،پیاتی و خاوی فوئگو هر کدام یک بار وارد دروازه ی حریف آلمانی کردند.

 

خبر مهم دیگر قطعی شدن انتقال آندره گومز هافبک 20 ساله ی بنفیکا پرتغال است.وی ساعاتی دیگر در تست پزشکی والنسیا حاضر می شود.رقم انتقال این هافبک میانی 15 میلیون یورو ذکر شده هرچند این رقم هنوز رسمی نیست.

Mohsente

بازگشت

تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده.
شما اولین دیدگاه را بنویسید.

ارسال دیدگاه