تلخ...تلخ تر از شکلات تلخ

نویسنده:
تلخ...تلخ تر از شکلات تلخ

والنسیا در لحظات پایانی بازی مقابل سویا،با ضربه ی سر امبیا حذف شد...

 

والنسیا بسیار طوفانی بازی را آغاز کرد و موفق شد روی همکاری وارگاس و فاغولی در دقیقه 13 با شوت پای چپ سفیان فاغولی به گل رسید تا با امید زیاد به بازی ادامه دهد.والنسیا به حملات خود ادامه می داد تا اینکه روی یک حرکت تیمی و فوق العاده جوناس روی سانتر خوان برنات ضربه ی سری را روانه ی دروازه ی بتو کرد تا بازی در مجموع دو دیدار مساوی شود.

به جز تک موقعیت آنتونیو ره یس زمانی که بازی 2-0 بود،در نیمه ی نخست سویا موقعیت گلزنی خاصی نداشت و پس از 2-0 هم والنسیا سعی به آرام نگاه داشتن بازی داشت تا نیم نگاهی به نیمه ی دوم و حتی به وقت اضافه داشته باشد.شاید اگر والنسیا به حملات خود در نیمه ی نخست ادامه می داد در همان نیمه ی اول می توانست گل های بیشتری را به ثمر برساند.

در نیمه ی دوم خوان آنتونیو پیزی در عین احتیاط چشم به گلزنی دوخته بود تا اینکه جرمی متیو روی یک ضربه ی کرنر موفق شد گل سوم و گل صعود والنسیا به فینال را به ثمر برساند.

بازی آرام دنبال می شد و همه منتظر سوت پایان بازی بودند تا اینکه در 5 دقیقه وقت اضافی سویا روی یک پرتاب اوت و در چهارمین دقیقه ی وقت اضافه روی ضربه ی سر امبیا دروازه ی دیگو آلوز را باز کند و تمام سویایی ها وارد زمین شوند و لشکر شکست خورده ی والنسیا اندوهگین،مات و مبهوت شوند...

اگر ها زیاد است؛برخی می گویند اگر در بازی رفت داور گل آفساید سویا را مردود اعلام می کرد،اگر در طول بازی والنسیا به حملات خود بیشتر ادامه می داد و...حال والنسیا در فینال بود.از دیدگاه ما نه پیزی و نه هیچ بازیکنی مقصر این شکست نیست؛چرا که سویا در طول بازی فقط 2 موقعیت گلزنی داشت و والنسیا چندین و چند موقعیت...ولی چیزی که رخ داده یک امر بسیار عجیب و غیر منتظره بود،والنسیا با بازیکنان جوان و دست و پنجه نرم کردن با انواع و اقسام مشکلات فقط ثانیه هایی کم آورد...والنسیای پیزی برای دومین بار در یک رقابت حساس اروپایی بازی را برگرداند؛بازی 3-0 باخته در سوئیس را با 5-0 در مستایا تعویض کرد و حالا هم بازی 2-0 باخته در سویل را با پیروزی 3-0 تغییر داده بود و فقط چند لحظه تا تثبیت نتیجه فاصله داشت...!

اونای امری سرمربی سویا که 4 فصل در والنسیا مربی گری کرد و هیچگاه به هیچ فینالی نرسید،فصل گذشته در هفته ی پایانی لالیگا با پیروزی 4-3 مقابل والنسیا مانع حضور والنسیا در لیگ قهرمانان اروپا شد و این فصل هم این گونه مانع موفقیت والنسیا شد...

این آخرین شانس والنسیا برای حضور در مسابقات اروپایی فصل آینده بود...هرچند ممکن است در صورت قهرمانی سویا در لیگ اروپا و با توجه به پنجم یا ششم شدن سویا در لالیگا یک سهمیه لیگ اروپا به اسپانیا اضافه شود و آن تیم هشتم اسپانیا خواهد بود که به احتمال خیلی زیاد والنسیا در لالیگا هشتم خواهد ماند.

با توجه به اینکه تغییرات در راس باشگاه در دست انجام است آینده ای روشن برای والنسیا پیش بینی می شود،ولی ای کاش فصل آینده نیز والنسیا در اروپا حاضر بود...

امید است بازیکنان کلیدی تیم از جمله جوناس،بانگا،وارگاس،گواردادو و جوانانی مثل فده،برنات،پاکو،گایا و کارلس گیل(قرضی در الچه) در جمع بازیکنان فصل آینده والنسیا حضور داشته باشند.

والنسیا:

آلوز،پریرا،کاستا،متیو،برنات،کیتا،پارخو (فوئگو 79)،فاغولی،پیاتی (فده 62)،وارگاس،جوناس (باراگان 85 )

Mohsente

بازگشت
rad

حیف شد والنسیا می توانست با صعود به فینال یه بار دیگه نامش رو به عنوان یه تیم بزرگ به دنیا معرفی کنه

علی

خاک بر سر اونای امری بی شعور کنن که اینقدر معرفت نداشت که حداقل به اون شکل مقابل هواداران والنسیا خوشحالی نکنه. یه خورده از تورس یاد می گرفت.

Mehdi

والنسیا دیشب ایستاده مردbroken heart...

ارسال دیدگاه