مرگ و زندگی

نویسنده:
مرگ و زندگی

والنسیا تا دقایقی دیگر از مرحله ی نیمه نهایی لیگ اروپا به مصاف سویا می رود؛در حالی که در بازی رفت در خانه ی سویا با دو گل مغلوب شده است.

 

شاگردان خوان آنتونیو پیزی در حالی به مصاف سویا می روند که آخرین بخت آن ها برای حضور در مسابقات اروپایی فصل آینده این بازی تلقی می شود؛چرا که در لالیگا والنسیا در رتبه ی هشتم جدول جای دارد و اختلافش با تیم هفتم جدول یعنی ویارئال 7 امتیاز است و با توجه به اینکه 3 بازی در لالیگا باقی مانده خیلی نمی توان روی کسب سهمیه ی لیگ اروپای فصل آینده حساب باز کرد.تنها امید باقی مانده ی والنسیا برای حضور در مسابقات اروپایی قهرمانی در لیگ اروپاست،مقامی که رسیدن به آن بسیار سخت به نظر می رسد.خفاش ها امشب باید یا سویا را در 90 دقیقه 2-0 شکست دهند تا بازی به وقت اضافه بکشد یا با اختلافی بیش از دو گل حریف را مغلوب کنند و فینالیست شوند.

در بازی رفت با اینکه والنسیا خوب کار نکرد اما داور سوت های بحث بر انگیزی زد؛از جمله ی این سوت ها می توان به گل اول سویا که آفساید به نظر می رسید اشاره کرد.در لحظات پایانی بازی هم داور گول تمارض بتو،دروازه بان سویا را خورد و به پاکو کارت زرد نشان داد تا پاکو بازی امشب را از دست دهد.فرجام خواهی والنسیا در این 6-7 روز هم نتیجه ای نداشت و یوفا کارت زرد پاکو را تایید کرد.

صحبت های برخی بازیکنان در خصوص بازی امشب:

جرمی متیو:ما به خاطر پاکو هم که شده به فینال می رویم.

دانبل پارخو:به کمک هواداران صعود خواهیم کرد.

سیدو کیتا:ما 100% تلاشمان را در بازی برگشت می کنیم و صعود خواهیم کرد.

پیزی سرمربی والنسیا:با پشتیبانی هواداران،فینالیست می شویم.

ضمن اینکه سانتیاگو کانیزارس دروازه بان افسانه ای سال های گذشته ی والنسیا در ورزشگاه حاضر خواهد بود.

ترکیب بازی امشب:

آلوز،پریرا،برنات،متیو،کاستا،کیتا،پارخو،فاغولی،پیاتی،وارگاس،جوناس

از نکات دیگر بازی می توان به این نکته اشاره کرد که والنسیا دو فصل قبل هم در همین مرحله به مصاف یک تیم اسپانیایی رفت ولی در آنجا مغلوب اتلتیکو مادرید شد و از راهیابی به فینال باز ماند.

در فصل 2004-2003 والنسیا در مرحله نیمه نهایی جام یوفا به مصاف هم وطن خود یعنی ویارئال رفت و موفق شد با تک گل میستا در مجموع دو بازی راهی فینال شود و در فینال هم مارسی را شکست دهد و قهرمان یوفا شود.

اونای امری سرمربی فعلی سویا دو فصل پیش سکان هدایت والنسیا را دراختیار داشت و در همین مرحله به اتلتیکو مادرید باخت و اگر امشب به همراه سویا فینالیست شود،برای اولین بار به فینال یک رقابت اروپایی راه خواهد یافت.

در این فصل هم والنسیا در نیمه نهایی لیگ اروپا یا همان جام یوفای سابق به هم وطن خود برخورد کرده و باید منتظر ماند و دید خوان آنتونیو پیزی و شاگردانش امشب در مستایا چه خواهند کرد...

Mohsente

بازگشت
Mehdi

دمت گرم داش محسن .بالاخره بعد از شش روز یک مطلب گذاشتید توی سایت.امیدوارم امشب 2بر0 ببریم و بازی رو به پنالتی بکشونیم و تو پنالتی پیروز بشیم.کانیزارس اسطوره هم که تو ورزشگاهه امیدوارم روحیه ی بازیکنامون بیشتر بشه.امیدوارم به صعود هر چند که شانسمون کمه ولی باید امید داشت.عشق است والنسیا

mohamadi_a

اشک ها و لبخند ها

ارسال دیدگاه