تحقیر صدرنشین بلغارستان

نویسنده:
تحقیر صدرنشین بلغارستان

والنسیا در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا، میزبانش را با 3 گل تحقیر کرد.

در یکی از دیدارهای پنج شنبه شب و در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی یورولیگ دو تیم والنسیا و لادوگرتس در صوفیه و به میزبانی صدرنشین بلغارستان به مصاف یکدیگر رفتند.

لادوگرتس که در مرحله پیشین و در دو بازی رفت برگشت لاتزیوی پر آوازه را از پیش رو برداشته بود، حریف ناشناخته اما بسیار خطرناکی محسوب می شد. آنالیزهای دقیق بازیهای گذشته این تیم به خوبی قدرت دفاعی آنها را برجسته می کرد، اما والنسیا هم که با امتیازهای حساسی که در هفته های پایانی از دست داده بود و شانس رسیدن به پله چهارم را خیلی کم می دید، با جدی تر گرفتن مسابقات لیگ اروپا، می کوشد تا با قهرمانی در این جام تا حدودی دل هوادارن را بدست بیاورد.

بازی در حالی آغاز شد که بازیکنان والنسیا - که با آرایش 2-4-4 و برای پیروزی به بلغارستان آمده بودند - در همان دقایق نخست دو موقعیت گلزنی روی دروازه حریف ایجاد کرده و در نهایت با شوت زیبای پشت محوطه "باراگان" در دقیقه 4 از رقیب پیش افتادند.

در ادامه و با خطای بچه گانه کیتا در محوطه جریمه، مهاجم لادوگرتس سرنگون شد و ضمن اعلام ضربه پنالتی برای میزبان، والنسیا مجبور شد 67 دقیقه را با یک بازیکن کمتر به بازی ادامه دهد. پس از اخراج کیتا، دیگو آلوز با تجربه ضربه پنالتی "رومن بزیاک" جوان را به خوبی مهار کرد. تا والنسیا همچنان پیشتاز میدان باشد، 5 دقیقه بعد شوت هافبک این تیم نیز با تیر دروازه برخورد کرد تا دوباره این والنسیا باشد که با پاس چیپ پاکو آلکاسر و ضربه دقیق کارتابیا به گل دوم برسد.

با آغاز نیمه دوم، "استف" که می دانست شاگردانش شانس زیادی در مستایا نخواهند داشت، تیم را برای جبران نتیجه به میدان فرستاد، اما در دقیقه 58 بازهم این خفاشها بودند که با سه ضربه سر متوالی و بازی مدرسه ای خود، سندروس را در مقابل دروازه صاحب توپ کردند تا این مدافع سوئیسی هم در لیست گلزنان این بازی نام خود را ثبت کند.

لادوگرتس که زور گل زدن به حریف صاحب نام اسپانیایی را نداشت، با واکنش دروازه بان خود در دقیقه 89 روی شوت زیبای فقولی، با همان 3 گل در ورزشگاه خانگی خود شکست خورد تا عملا شانسی برای صعود به دور بعد نداشته باشد.

در دیدار برگشت این مرحله، 29 اسفندماه دو تیم در مستایا به مصاف یکدیگر خواهند رفت که با این شرایط، تنها در صورت رخ دادن معجزه میتوان شانسی برای لادوگرتس را متصور بود.

ترکیب والنسیا:

 

به قلم: شماره7

بازگشت

تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده.
شما اولین دیدگاه را بنویسید.

ارسال دیدگاه