0-0 به سود والنسیا!

نویسنده:
0-0 به سود والنسیا!

والنسیا با پشت سرگذاشتن دیناموکیف به یک هشتم نهایی صعود کرد.

دیشب و در دور برگشت مرحله یک شانزدهم یورولیگ، در یکی از بازیها دو تیم والنسیا و دیناموکیف در مستایا رودر روی یکدیگر قرار گرفتند.

والنسیا که در بازی رفت با نتیجه 2-0 میزبان خود را شکست داده بود، با خیالی آسوده و با ترکیبی از بازیکنان آکادمی و تیم اصلی باشگاه گام به این دیدار گذاشته بود.

بازی در شرایطی آغاز شد که والنسیا با توجه به مصدومیت چند تن از بازیکنان اصلی و فشار سنگین مسابقات، بیشتر سعی در اداره بازی داشت تا با یک بازی سبک و اندوخته دور رفت به راحتی به دور بعد صعود کند. از این رو با ترکیب 2-4-4 و سعی در کنترل بازی، تا حد زیادی هم در این امر موفق بود. دینامو که توانِ جنگندگی در برابر خفاشها آنهم در قلعه مستایا را نداشت، به واقع اسیر نظم بازیکنان جوان والنسیا شده بود؛ بطوریکه در نیمه اول هیچ موقعیت گلی روی دروازه آلوز ایجاد نشد و در این طرف میدان موقعیتهای پارخو، برنات، وارگاس و ... یکی پس از دیگری با بی دقتی بازیکنان از دست رفت تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند.

با آغاز نیمه دوم شاگردان اولک بلوخین که خطر حذف را بیش از پیش احساس می کردند، سعی در انجام بازی هجومی و انتحاری داشتند که با دفاع منطقی مردان پیزی همراه بود. اما از معدود موقعیتهای حساس این بازی میتوان به شوت زیبای "میگل ولوسو"ی پرتغالی اشاره کرد که تیر افقی دروازه خفاشها را به لرزه در آورد. در ادامه دو تیم مانند نیمه اول در گشودن دروازه یکدیگر ناموفق بودند تا بازی با همان نتیجه 0-0 به پایان رسیده و در مجموع با برتری 2-0 اسپانیایی ها همراه شود و این والنسیا باشد که به دور بعدی بازیها صعود میکند.

در ادامه این رقابتها و در دور یک هشتم نهایی، والنسیا باید 23 اسفند و اول فروردین ماه به مصاف قهرمان بلغارستان "لادوگارتس" برود.

ترکیب والنسیا: آلوز - برنات - متیو - کاستا (سندروس 66) - پریرا - کیتا - پارخو - میشل (بارگان 74) - کارتابیا (پرتو 81) - وارگاس - آلکاسر

 

به قلم: شماره7

بازگشت

تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده.
شما اولین دیدگاه را بنویسید.

ارسال دیدگاه