پیش بسوی مرحله بعد

نویسنده:
پیش بسوی مرحله بعد

والنسیا با شکست دیناموکیف، گام بلندی برای صعود به یک هشتم نهایی یورولیگ برداشت.

ساعاتی پیش و در یکی از دیدارهای مرحله یک شانزدهم یورولیگ، دو تیم دیناموکیف و والنسیا به مصاف یکدیگر رفتند.در این دیدار که با تصمیم یوفا در حاشیه ی نا آرامی های اخیر اکراین، در کشور قبرس برگزار شد، والنسیا موفق شد با دو گل از سد میزبان خود بگذرد تا راه صعود خود به دور بعد را کاملا هموار سازد.

نیمه اول این بازی کاملا آرام طی می شد و اکثر دقایق توپ در میانه میدان بین دو تیم رد و بدل می شد و به جز صحنه مشکوک پنالتی در محوطه جریمه دینامو بر روی جوناس، اتفاق خاص دیگری در بر نداشت.

اما با شروع نیمه مربیان، این والنسیا بود که عطش زیادی برای یکسره کردن کار در همین دیدار رفت داشت تا در بازی برگشت با خیال راحتی از اکراینی ها میزبانی کند. پیزی که در 45 دقیقه دوم نشان داد از تیمش فقط برد می خواهد، با تعویضهای هجومی خود خیلی زود بازی را در دست گرفت و حملات همه جانبه بر روی دروازه میزبان آغاز شد.

وارگاس که در اوایل نیمه دوم بجای آلکاسر وارد میدان شد، نشان داد که سرشار از انگیزه است. سانتر ارسالی جوناس با ضربه سر این بازیکن کوتاه قامت، توسط دروازه بان دوم دینامو (که در دقیقه 54 بدلیل مصدومیت شاودوسکی وارد میدان شد) دفع شد.

با گذشت هر دقیقه از بازی، والنسیا فشار حملات خود را بیشتر می کردند و در فاصله یک دقیقه (73 تا 74) دو کرنر ارسالی پارخو با ضربات سر وارگاس و کیتا که تا آستانه فروپاشی دروازه پیش می رفت، گرمای بازی را بیشتر و بیشتر کرد و عکس العملهای دیدنی "ریبکا" بازی را همچنان مساوی نگه داشت. از معدود موقعیتهای دیناموکیف هجوم این تیم از جناح راست بود که در برگشت با ضد حمله برق آسای خفاشها همراه شد، ولی ضربه فقولی راهی کرنر شد. بازهم پارخو پشت این توپ ایستاد که ارسال دقیق این بازیکن، اینبار با ضربه عالی وارگاس گل اول بازی را در دقیقه 79 رقم زد.

وارگاس که به همین یک گل راضی نبود سه دقیقه بعد و اینبار از جناح چپ سانتر ارسالی برنات جوان را با ضربه سری زیبا به تیر عمودی دروازه کوبید. در اولین دقیقه از وقتهای اضافی بازی، فقولی روی پاس زیبای پریرا گل دوم تیمش را به ثمر رساند تا امشب، شب تعویضهای طلایی پیزی رقم بخورد.

والنسیا که با این برد تا حد زیادی صعود خود را قطعی کرد، هفته آینده و در بازی برگشت این مرحله، در مستایا از دیناموکیف پذیرایی خواهد کرد.

ترکیب والنسیا: آلوز - پریرا - کاستا - متیو - برنات - فوئگو - کیتا - پارخو - میشل (67 فقولی) - آلکاسر (60 وارگاس) و جوناس (88 بارگان)

 

به قلم: شماره7

بازگشت

تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده.
شما اولین دیدگاه را بنویسید.

ارسال دیدگاه