خفاشها نیوکمپ را به آتش کشیدند

نویسنده:
خفاشها نیوکمپ را به آتش کشیدند

صدرنشین لالیگا در خانه خود مقهور قدرت نمایی مردان پیزی شد.

در یکی از مهمترین بازیهای هفته بیست و دوم لالیگا، تیم فوتبال بارسلونا در حالی در خانه خود میزبان والنسیای رده دهمی بود که بسیار امیدوار بود با پیروزی در این دیدار خانگی، فاصله خود را با تعقیب کنندگان مادریدی حفظ کند.

کاتالانها که 5 ماه پیش با نتیجه 3-2 مستایا را با پیروزی ترک کردند، با ترکیب 3-3-4 همیشگی خود گام به این دیدار گذاشتند تا در دور برگشت و البته در ورزشگاه خانگی خود به یک پیروزی آسان دست یابند، اما از طرف دیگر والنسیا که در نیم فصل اول روند نزولی داشتند، با آمدن پیزی خوش فکر، در ادامه بازیهای درخشانی را انجام داده و با تفکر توقف صدرنشین پا به نیوکمپ گذاشته بودند.

پیزی که در این دیدار تیمش را با آرایش 1-3-2-4 مورد نظرش به میدان فرستاده بود، منتظر لغزش بارسای قدرتمند بود و چشم به ضد حملات دوخته بود.

آبی و اناری ها که از 10 بازی خانگی خود در این فصل لالیگا، موفق به کسب 30 امتیاز و آمار شگفت انگیز 100% پیروزی در نیوکمپ شده بودند، بازی را طوفانی آغاز کردند، بطوریکه در دقیقه 7 الکسیس سانچز موفق شد با ضربه ای زیبا از زاویه ای بسته دروازه آلوز را باز کند.

در ادامه بازهم این بارسا بود که با حمایت هوادارانش حملات گسترده ای را روی دروازه حریف تدارک دید تا کار را در همان نیمه اول یکسره کند. که از جمله این موقعیتها میتوان به ضربه سر سانچس اشاره کرد که با درخشش آلوز در باز کردن دروازه ناکام ماند.

والنسیا که کم کم از زیر جّو سنگین ورزشگاه و بازی خارج شده بود، در ادامه بر روی تاکتیک خود که مبتنی بر ضد حمله بود، بازی را در دست گرفت و موقعیتهایی را بر روی دروازه بارسلونا ایجاد کرد که ثمری نداشت.

در حالیکه همه منتظر سوت پایان نیمه اول بودند، دنی پارخو با ربودنِ توپ در میانه میدان آنرا به فقولی سپرد و این ستاره الجزایری با پاسی استادانه، پارخو را در مقابل دروازه خالی صاحب توپ کرد و به این شکل والنسیا با گلی که در دقیقه 44 به ثمر رساند، با روحیه خوب به رختکن رفت.

با آغاز نیمه دوم و در یک حمله طوفانی باز هم این خفاشها بودند که کاتالان ها را غافلگیر کردند تا با ضربه سر پیاتی کوتاه قامت، از بارسا پیشی بگیرند.

بارسا که در حضور67000 تماشاچی متعصب خود چیزی برای از دست دادن نداشت، شروع به حمله کرد و در دقیقه 53 با اشتباه مهلک داور صاحب یک ضربه پنالتی شد و توسط مسی به گل رسید.

اما این پایان کار نبود و والنسیا که عزم خود را برای پیروزی جزم کرده بود، در ادامه حملات ویران کننده خود، 5 دقیقه بعد توسط آلکاسر و روی پاس استثنایی فقولی دروازه والدز را فرو ریخت و بار دیگر از حریف صاحب نام خود پیش افتاد و این نتیجه تا پایان باقی ماند تا والنسیا با این نتیجه هم انتقام بازی دور رفت را بگیرد و هم نوار پیروزیهای خانگی بارسلونا را قطع کند.

در دقیقه 78 نیز جوردی آلبا با سد راه ستاره این بازی "فقولی"، کارت زرد دوم و نهایتا کارت قرمز داور را مقابل دیدگان خود دید و از زمین بازی اخراج شد.

والنسیا با این پیروزی، موقتا به رده هشتم جدول صعود کرد.

ترکیب والنسیا:

آلوز - متیو - کاستا - برنات - بارگان - رومئو - فوئگو - فقولی - پارخو (3+90 میشل) - پیاتی (87 کارتابیا) و آلکاسر (72 وارگاس)

 

به قلم: شماره7

بازگشت
paydar valencia

این برد شیرین رو به همه ی هواداران متعصب والنسیا تبریک میگم. این برد واسه ما 6 امتیازی بود

ارسال دیدگاه