تساوی امیدوار کننده در زمین حریف

نویسنده:
تساوی امیدوار کننده در زمین حریف

باز هم درخشش دروازه بان حریف، مانع از پیروزی والنسیا

دیشب و در اولین دیدار از هفته بیستم لالیگا، مالاگا در خانه میزبان والنسیا بود. خفاشها که باید 48 ساعت پس از دیدار سخت و نفس گیر مقابل اتلتیکو به مصاف مالاگا می رفتند، با حذف از کوپا دل ری مصمم به پیروزی در این دیدار خارج از خانه و بهبود رتبه خود در جدول بودند.

دو تیم با ترکیب 1-3-2-4 پا به این دیدار گذاشتند. در این بازی آلوز برزیلی جای گوایتای جوان و پر اشتباه در دیدارهای اخیر را درون دروازه گرفته بود و بار دیگر با واکنشهای استثنائی خود آمادگی بالایش را به کادر فنی ثابت کرد.

بازی در نیمه اول در حالی پیگیری می شد که 2 تیم موقعیتهای گلزنی خوبی را روی دروازه حریف ایجاد کردند ولی در شبی که باید آن را شب دروازه بانها نامید، توپی از خط هیچ یک از دو دروازه رد نشد تا نیمه نخست با تساوی به پایان برسد.

از جمله موقعیتهای مهم والنسیا در این نیمه می توان به شوت پیاتی که از کنار تیر عمودی دروازه گذشت و ضربه آزاد پارخو که با ریباند جوناس و دفع هر 2 توپ توسط "کابایرو" اشاره کرد. در اواخر نیمه هم جوناس نتوانست سانتر ژوا را با ضربه سر به گل تبدیل کند.

با آغاز نیمه دوم والنسیا نشان داد که عطش بیشتری برای پیروزی در این دیدار دارد و در اوایل این نیمه با هجوم همه جانبه تیم، پارخو که با پاس زیبای جوناس صاحب موقعیت تک به تک شده بود، نتوانست از این توپ استفاده کند.

در ادامه جوناس و آلکاسر هم قدر موقعیت هایی که نصیبشان شد را ندانستند. اما بحث برانگیز ترین صحنه بازی مربوط به گلی بود که کاپیتان کاستا آنرا روی ضربه آزاد پیاتی به ثمر رساند ولی داور آنرا آفساید دانست. در حالیکه تصاویر آهسته اشتباه کمک داور را در اعلام آفساید نشان می داد.

در اواخر بازی نیز دیگو آلوز ضربه سر سانتاکروز با تجربه را بخوبی از روی خط دروازه دفع کرد تا این بازی خشن که با 6 کارت زردِ "کارلوس ولاسکو" همراه بود، با نتیجه 0-0 به پایان برسد.

ترکیب والنسیا در این دیدار:

تعویض ها: فقولی '64 (پارخو) و پستیگا '81 (جوناس)

 

به قلم: شماره7

بازگشت
paydar valencia

بازی رو از دقیقه 48 تا 75 دیدم واقعا متاسفم که نبردیم و عصبانی هستم از مهاجمان که به راحتی موقعیتهارو از دست میدن. دیگه با این تساوی سهمیه لیگ قهرمانان رو نخواهیم گرفت و احتمالش بسیار کمتر شد. داورها هم که همیشه با والنسیا لج هستن و به ضررش قضاوت میکنن حالا چه بخواد میزبان باشه و چه بخواد مهمان باشه. دیشبم گلمون درست بود و به اشتباه آفساید گرفت.heart

ارسال دیدگاه