حذف از جام پادشاهی

نویسنده:
حذف از جام پادشاهی

والنسیا با قبول شکست 2-0 در برابر اتلتیکومادرید، از جام پادشاهی اسپانیا کنار رفت.

در نخستین دقایق بامداد چهارشنبه بوقت تهران، با سوت خاویر استرادا، بازی برگشت دور دوم کوپا دل ری میان تیمهای اتلتیکومادرید و والنسیا آغاز شد.

والنسیا در حالی پا به ویسنته کالدرون گذاشته بود که هفته قبل و در بازی رفت، در ورزشگاه خانگی خود مقابل اتلتیکوی پر آوازه و با درخشش دروازه بان جوانش متوقف شده بود.

خفاشها که جوناس و روئیز را به دلیل محرومیت در اختیار نداشتند، با تر کیب 1-3-2-4 مورد علاقه سرمربی آرژانتینی شان گام به این دیدار گذاشتند.

والنسیا با توجه به شرایط نابسامان خود در جدول لیگا، نیاز مبرمی به پیروزی در این بازی داشت تا با صعود به دور بعدی رقابتها بتواند تا حدودی نتایج دور از انتظار امسال را جبران کند. اما از طرفی اتلتیکو که در ایده ال ترین شرایط ممکن قرار دارد، به هیچ عنوان نمی خواست در خانه خود حکم صعود رقیب دیرینه را امضا کند. از همین رو با تمام توان پا به این مسابقه گذاشت.

بازی در شرایط یکسانی برای هر 2 تیم دنبال می شد. اما والنسیا که برای صعود، به گل زده احتیاج داشت، در ادامه نبض بازی را در دست گرفت و حملاتی را بر روی دروازه حریف تدارک دید ولی به نتیجه نرسید. هرچند که اتلتیکو هم در ورزشگاه خانگی خود به فکر دفاع نبود و برنامه حساب شده به کنترل بازی می پرداخت. نیمه اول بدون رد و بدل شدن توپی از خط دروازه ها به اتمام رسید.

با آغاز نیمه دوم، والنسیا بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت تا اینکه گودین 5 دقیقه پس از شروع این نیمه دروازه گوایتا را باز کرد تا امیدهای والنسیا برای صعود کمرنگ تر شود.

دقایق برای والنسیا به سرعت می گذشت و حملات خفشها و بخصوص نفوذهای برنات جوان حاصلی در پیش نداشت تا اینکه در واپسین لحظات بازی این رائول گارسیا بود تا با به ثمر رساندن گل دوم تیمش، آب سردی بر پیکره پیزی و شاگردانش ریخته و خیال سیمئونه و هواداران پرشور انلتیکو را از صعود راحت کند.

در پایان بازی گارسیا به عنوان بهترین و گوایتا ضعیفترین بازیکنان این دیدار معرفی شدند.

بدین ترتیب اتلتیکو با پیروزی 3-1 در مجموع دو بازی رفت و برگشت به دور بعد صعود کرد تا والنسیا در ادامه فصل فقط در لیگا و یورولیگ برای کسب مقامهای بهتر تلاش کند.

ترکیب والنسیا: گوایتا - کاستا - متیو - باراگان - فوئگو - فقولی (67 پیاتی) - پارخو - میشل - برنات - کارتابیا (56 آلکاسر) - پستیگا (78 پابون)

 

به قلم: شماره7

بازگشت
mehdi albelda

قبلا گوایتا رو خیلی قبول داشتم ولی امسال متوجه شدم خیلی دروازه بان افتضاحیه.دیگو آلوز یه چیز دیگست

ارسال دیدگاه