درخشش کورتوئیس مانع از شکست اتلتیکو

نویسنده:
درخشش کورتوئیس مانع از شکست اتلتیکو

دو تیم والنسیا و اتلتیکومادرید در مستایا به تساوی رضایت دادند.

دیشب و در چارچوب اولین مسابقه از دور دوم بازی های جام پادشاهی اسپانیا موسوم به کوپا دل ری، تیم فوتبال والنسیا در مسابقه رفت این مرحله و در ورزشگاه خانگی خود در مقابل اتلتیکومادرید با تساوی 1-1 متوقف شد.

این دیدار در حالی آغاز شد که والنسیای با روحیه با پیروزی در بازی قبلی خود، مصمم به شکست اتلتیکو بود. والنسیا که هفته قبل و در چارچوب مسابقات لیگا موفق به شکست لوانته شده بود، در این دیدار که دومین مسابقه با هدایت پیزی آرژانتینی محسوب می شد، با ترکیب 1-3-2-4 پا به این بازی گذاشت.

دقایق اولیه بازی دو تیم مشغول محک زدن یکدیگر بودند و بازی در میانه میدان در جریان بود. ولی به تدریج این تیم میزبان بود که با دردست گرفتن نبض بازی، حملات گسترده ای را برروی دروازه میهمان پر آوازه اش تدارک دید. بطوریکه تیم مادریدی - که در بهترین فرم سالهای اخیر خود قرار دارد - کاملا اسیر تاکتیک و برنامه سرمربی خوش فکر حریف قرار گرفته بود. اما حملات پر دامنه والنسیا راه به جایی نبرد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

با آغاز نیمه دوم، خفاشها که اکنون اعتماد به نفس خود را بازیافته اند، مجددا شروع به حملات گسترده کردند و با شوتهای پیاپی از کارتابیا - فقولی - میشل و ... عرصه را بر شاگردان سیمئونه تنگ کرده بودند تا اینکه اتلتیکو در دقیقه 72 ، روی اشتباه محرز گوایتای جوان و با فرصت طلبی رائول گارسیا به گل اول بازی دست یافت.

والنسیایی ها که اصلا نمی خواستند در مقابل دیدگان هواداران پرشور و متعصب خود، برای دومین بار در فصل جاری در مقابل اتلتیکو شکست بخورند، فشار حملات خود را افزایش دادند اما کورتوئیس که یکی از بهترین شبهای ورزشی خود را سپری می کرد، با عکس العملهای خوبش مانع از فروریختن دروازه میشد. والنسیا تا لحظه آخر پا پس نکشید و موفق شد در وقتهای تلف شده بازی توسط پستیگای باتجربه به گل تساوی دست یابد تا برای دیدار برگشت که هفته دیگر در ویسنته کالدرون برگزار خواهد شد، امیدوار بماند.

ترکیب والنسیا در این دیدار: گوایتا - کاستا - متیو - پریرا - گواردادو - فوئگو - دنی پارخو - میشل ('63 فقولی) - برنات ('73 کانالس) - کارتابیا ('77 پیاتی) - پوستیگا

 

به قلم: شماره7

بازگشت
mehdi albelda

من که بازی رو ندیدم اما خوشحالم که میشنوم خیلی خوب بازی کردیمyesراستش به نظر من شانس آتلتیکومادرید واسه صعود به دور بعدی بیشتره به هر حال بازی تو ویسنته کالدرون خیلی سخته اما به هر حال امیدوار به صعود تیم عزیزمون والنسیا هستم.خیلی خوشحالم که تیممون متحول شده امیدوارم که این روند ادامه داشته باشهsmiley

Reza valencia

اميدوارم كه والنسيا بتونه اين فصل شرايتشو سروسامون بده 

راستي سرمايه دار سنگاپوري چي شد ؟؟؟

mehdi albelda

رضا جان اگه اشتباه نکنم بانکیا تا چند روز دیگه تصمیم نهایی رو درباره فروش یا عدم فروش باشگاه والنسیا به پیتر لیم میگیره

ارسال دیدگاه